Zafirbel Körfezi

Son Güncelleme: , Beyaz

Zafirbel Körfezi
Zafirbel Körfezi

Zafirbel Körfezi, Azura’nın Kıyısı’nda bulunan, küçük fakat önemli bir körfezdir. Bölge Vvardenfell’in doğu kıyısındaki tüm adaları kapsar. Bölgenin çoğunluğunu Muck Sponge, saltrice ve marshmerrow isimli bitkiler kaplar. Suda ise slaughterfish isimli saldırgan yaratıklar bulunur.

Körfez etrafında 35 tane ada bulunur. Bu adaların bazıları pek bir şey barındırmasa da, içlerinde mağara ve benzeri yerlerin bulunduğu önemli adalar da vardır. Bu adalarda haydutlara rastlamak mümkündür.

Körfeze Telvanni’nin kalbi diyebiliriz. Doğuda bir adada Telvanni konseyine ev sahipliği yapan Sadrith Mora bulunur. Aynı zamanda Master Neloth’un evi Tel Naga da burada bulunur. Bu ada sadece Telvanni’den ibaret değildir, aynı zamanda Mages Guild, Fighters Guild ve Imperial Cult’ı içinde barındıran Wolverine Hall da burada bulunur. Körfezin kuzey tarafında Telvanni’nin başı olan Archmagister Gothren’in evi bulunur. Aynı zamanda Archmagister Gothren’in büyücü kulesi olan Tel Aruhn da buradadır. Körfezin batısında ise Molag Bal’a adanmış olan Yansirramus isimli tapınak vardır.

Zafirbel Körfezi, sadece Morrowind oyununda görülmüştür.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: