Wraithguard

Son Güncelleme: , mertusta

Wraithguard
Wraithguard

Wraithguard, The Elder Scrolls III: Morrowind oyununda eşi benzeri olmayan bir ağır eldivendir. Son derece güçlü bir Dwemer eseridir, ve Kagrenac’in yarattığı, dinle alakası olmayan parçalardan biridir. Yani bu parçalar kesinlikle tanrıların onaylayacağı şeylerden biri değildir. Oyundaki en güçlü zırh parçalarından biri olduğu söylenir.

Tarihsel yazılara baktığımızda, Wraithguard’ın ve diğer parçaların kullanımı belirlidir, ve çoğunluğu bilinmiyordur, ayin Lorkhan’ın Kalbine kendilerini bağlayarak tanrısal güçleri elde etmeye yarıyordur (ve Tribunal ve Dagoth Ur. tarafından yapılmıştır). Dwemer’ların kaybolması olayında bu eldivenin büyük rol oynadığına inanılır.

Bu eldiven, Keening ve Sunder’in kuşanılması için gereklidir. Wraithguard olmadan, bu doğal olmayan güçten kuşanan kişiyi kurtaracak bir şey yoktur, bunun sonucunda ise kuşanan kişi çabucak ölür. Fakat sırf Keening ve Sunder’den korunmak için kuşanılmasa bile, The Elder Scrolls III: Morrowind oyununda güçlü bir zırh koruması sağlar ve bazı tılsımlara sahiptir.

The Elder Scrolls V: Skyrim oyununda Dragonborn, Wraithguard olmadan Keening’i kuşanmış ve ölmemiştir. Bunun nedeni hiçbir zaman açıklanmamıştır.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: