Miğferyeli

Son Güncelleme: , mertusta

Windhelm Skyrim’in kuzeybatısında yer alan ve Morrowind sınırına yakın olan bir şehirdir. Skyrim’in ilk şehridir ve ayrıca Tamriel’de insani ırkların oluşturduğu ilk şehir olduğu düşünülmektedir.

Windhelm
Windhelm

Windhelm First Empire of the Nords adı verilen ilk Nord krallığının başkentiydi ve Ysgramor Hanedanlığından kalma Palace of the Kings hala şehirde dimdik ayaktadır. Şehir bu imparatorluktan kalan nadir şeylerden bir tanesidir ve tarihi boyunca iki büyük savaş geçirmiştir, bunlardan birisi War of Succession iken bir diğeri de 2Ç 572’de Akaviri saldırısıdır. Bu saldırılardan sonra ayakta kalan tek bina Palace of the Kings’tir. Red Mountain patladığı için çoğu Dunmer zamanında Windhelm’e kaçmıştır ve şehirde onlara tahsis edilen “Gray Quarter” adında bir bölümde yaşamaktadırlar. Şehrin dışındaki limanda Argonian’lar denizcilikle uğraşır ancak birazda şehir yönetiminin yaptığı ırkçılıktan dolayı içeri alınmazlar.

Üçüncü Çağ

Şehir Üçüncü Çağ’da olan Oblivion Crisis olaylarından pek etkilenmemiştir. Her Sun’s Dawn ayının 12. gününde Windhelm’de Ysgramor ve Five Hundred Companions adına Feast of the Dead adında anma törenleri düzenlenir. Şehir önceleri Paladinler adında bir gladyatör grubuna ev sahipliği yapmıştır.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: