Wayrest Sewers

Iliac Körfezinin kıyısında kurulan Wayrest şehrinin lağımı, bir zamanlar balçık ve çamurla kaplı yolların temizlenip şehrin ihya olmasını sağlamıştır.

Şehir içinde nasıl kolayca dolaşım sağlanıyorsa lağım kanallarında da aynı şekilde ulaşımı rahatlatmak amacıyla zaman içinde genişletilmiştir. Fakat bu genişleme beraberinde bir dezavantajı da getirmiştir. Muhafızların devriyesi zorlaşmış ve şehrin lağımı her türlü yasadışı faaliyetin merkezi olmuştur.

Elder Scrolls Online’da ise lağımın girişinde yaralı bir Lion Guard muhafızı sizden yardım ister. Lağım içindeki haydutları incelemeye giden Irnand, meslektaşı Garron tarafından lağımlarda tuzağa düşürülüp ihanete uğramıştır. Irnand ise oyuncudan lağımın içini mesken tutan Wayrest’in soylu Pellingare ailesinin çocukları Varaine ve Allene isimli ikizi durdurmamızı ister. Çünkü incelemelere göre bu ikili lağımlarda bir ordu kurup Wayrest şehrini işgal etmeyi planlamaktadır. Biz de ikiz kardeşleri öldürüp işgal planını suya düşürürüz ve Wayrest Sewers 1 tamamlanmış olur.

Wayrest Sewers
Wayrest Sewers

Dungeonın ikinci bölümünde ise öldürdüğümüz kardeşler dirilmiştir ve bizden intikam almak istemektedir. Onları durdurmak yine biz oyuncuya düşmüştür, ikizlerin babası ile tekrardan Wayrest Sewers’a gireriz. Efendi Pellingare dirilen çocuklarını ebedi huzura kavuşturmamız için bize yardım eder ve çocuklarının ortaya çıkmasını sağlar. İkizleri tekrar öldürürüz ve bu mesele de burada kapanmış olur.