Volkihar

Volkihar Vampir Klanı, Skyrim’deki en güçlü vampir topluluğudur. Bu klanın üyeleri söylentilere göre öylesine zalim ve vahşiymiş ki nefesleri hasımlarının kanını daha damarlarının içindeyken dondurabilirmiş. Nüfusları Skyrim’in kuzeydoğu kesiminde buzullarda ve gölet bölgede yoğunlaşmıştır. Bölgenin ıssız olması dolayısıyla gözden uzak bir şekilde avlanabilmektedirler. Çoğunlukla vampirler Porphyric Hemophilia hastalığı sayesinde vampire dönüşürken Volkihar soyundan gelen vampirler Sanguinare Vampiris sayesinde vampir olmuştur. Porphyric Hemophilia’ya yakalanan kişinin kuvvetinde düşme gözlenirken, Sanguinare Vampiris’e yakalananların sağlığı düşer.
Lord Harkon Volkihar’ın ata vampiridir ve safkan Vampir Lordu’dur. Bu özel güç Volkihar’lara Molag Bal tarafından armağan edilmiştir. Klan üyeleri Haafingar sahilinin ötesindeki bir adada Ulu Kaya sınırındaki Volkihar Kalesinde yaşamaktadır. Volkihar klanı aynı zamanda Skyrim vampirleri arasında yargı ve cezalandırma özelliğine sahiptir. İnsanları korkutan, aşırı avlanan diğer başıboş vampirleri kendileri yakalayarak öldürür böylece vampirlere doğrudan bir nefretin oluşmasını önlemiş olurlar.

4. Çağ 201 tarihinde güneşi karartma kehanetini gerçekleştirmek ve araştırmak için Volkihar’lar güçlerini artırmaya başladılar. Stendarr’ın Gece Gözcüleri üyeleri bir gecede vampirler tarafından yok edildi, Skyrim’deki köy ve kasabalara vampir saldırıları gözle görülür bir şekilde arttı. Nihayetinde eski vampir avcısı örgüt Şafakmuhafızı da küllerinden doğdu. Kehanetin nasıl gerçekleşeceğini Lord Harkon’un kızı Serena ve Ejderdoğan biliyordu. Auriel’in Yayı ile güneşe atılan ok güneşi karartıyordu. Hikaye gidişatında eğer Ejderdoğan Volkiharların bir parçası olmayı kabul ettiyse Lord Harkon’u öldürüp klanın başına geçecektir. Öte yandan Ejderdoğan Şafakmuhafızı örgütüne katılırsa Lord Harkon’u öldürecek ve Volkihar Klanı’nı da yok edecektir.