Vivec’in 36 Söylevi – Vaaz 36

Son Güncelleme: , mertusta

Tüm Vaazlar buradadır.


Ve o günler, Chimer ile Dwemerlerin, alim ve müşfik ALMSIVI ve şampiyonları Hortator’un yönetimi altında yaşadığı Resdaynia günleriydi, lakin Dwemerler aptallaşıp efendilerine meydan okudular.

Kalelerinden yürüyen altın balista ve etrafa alev saçan golemleri ve ölüm şarkısı yapan şeylerle çıktılar. Kralları Dumac Dwemer-Ork idi, baş rahipleri ise Uyuz Kagrenac idi.

Dağların altında ve üstünde Dwemerler ile cenk edildi, sonrasında kuzeyli insanlar Kagrenac’a yardım için gelip yine Ysmir’i getirdiler.

Chimer ordularına önderlik eden tarumar olmayacak köle olan Hortator Nerevar idi ve baltasını Kültür Bıçağı ile değiştirmişti. Dumac’ı Kızıl Dağ’da öldürdü ve kemik kalbi ilk kez o zaman görmüştü.

Pirincin insanları Matemhisar’ın on bir kapısını yıkmıştı ve berilerinde Dwemer mimarlarının tınısı geliyordu. Ayem örtüsünü kenara attı ve Üçün Biri’ndeki Yılan Yüzlü Kraliçe oldu. Ona bakanlar yıldızlar vesilesiyle sıkıntılarından arınsın.

Deryanın altında, Seht kristal ve mercan kalelerinde geliştirdiği orduyu canlandırıp getirdi. Dwemer savaş makinasının taklitçileri olan mekanik dreugları, deryadan yükselip akranlarına atıldı ve ebediyete dek deniz tarafından yutuldular.

Hortator, Sharmat’ı ararken çok fazla derine indi ve Kızıl Dağ infilak etti.

Dwemer baş rahibi Kagrenac sonrasında Vivec’in görüntüsünde inşa ettiği şeyi açığa çıkardı. O, Üçerkiller’in ordusunu yakan, Veloth’uin diyarını harap eden ve İç Denizi oluşturan bir yürüyen yıldızdı.

Ardından ALMSIVI’nin her biri yekvücut yükseldi ve yekpare oldu, ve dünyaya altıncı yolu ibraz ettiler. Ayem yıldızdan ateşi aldı, Seht gizemi aldı, Vehk ise Molag Bal’ın hediyesinden önce yapılan bacaklarını tuttu ve çekiçleyerek hakikatle tarumar etti. Dwemerlerin ruhu artık yürüyemez hale gelince bu dünyadan yok oldular.

Resdaynia artık yoktu. Aptalların tüm uygunsuz davranışlarından kurtarılmıştı. ALMSIVI, Başlangıç Yeri’nden itibaren ağlar ördü, ve Dwemerlerin yıkıcılığı olup tek gayesi ortadaki dünyaya yayılmak Kızıl Dağ’ın külünü yakalayıp yuttular. ALTADOON DUNMERI!

Kelamların başı ALMSIVI’dir. Bunu sana ben, Vivec öğüt ediyor.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: