Vivec’in 36 Söylevi – Vaaz 24

Son Güncelleme: , mertusta

Tüm Vaazlar buradadır.


Sonra Vivec, katillerin evinden ayrıldı ve tekrar uzay olmayan uzaya döndü. Eğreti Hanesi’nden Ordu Dağı denen üçüncü canavarı bulmak için dünyanın merkezine doğru bakındı. Belli bir düzene göre aralıklanmış serbest takılan cengaverlerden yapılmıştı ve en üstteki cengaver tepesindeki bulutları kesip aşağısına ağaç gibi yayıyordu, en alttakinin eteği külden oluşan bir orduydu.

Vivec koni şeklindeki çocuğunu takdir eyledi ve yaşamdan önceki günlerde dönerek dövüşme taktiğini öğrettiğini hatırlayınca sevindi.

Vivec, Veloth’a gitti ve dedi, “Onus”.

Ama canavarın daha kılıç savurma mesafesine giremeden aşağı haneler Ordu Dağı’nı şüpheli bir düşünce ağı içine almışlardı. Lordlarını gördüklerinde Veloth halkı alkış tuttu.

“Sana biat etmeye ve kazanmaktan memnunuz!” dediler.

Vivec etrafındaki bu cesur ruhlara gülümsedi ve kutlama iblislerini zafer kazananları birleştirmek için çağırdı. Ağa sarılan canavarın etrafında büyük bir sevgi seli ve görev bilinci vardı ve merkezinde Vivec çiftleşme kemikleriyle duruyordu. Kahkaha attı ve gizemli şakalar yapıp üç hanenin efendilerinin evlenip yeni bir örgüt olmasını sağladı.

“Ebediyete dek benim Yılmaz Silahtarlarım olacaksınız.” dedi.

Sonra Vivec, Ordu Dağı’nı Muatra ile deldi ve kemikten büyük poşetler yaptı. Sağ elinin dokunmasıyla ağ hakiki yazıt haline geldi ve onu kuzeydoğuya doğru fırlattı. Yazıtın içeriği polen gibi yayıldı, Vivec ve Yılmaz Silahtarlar onun altında gülerek koşuştular.

Nihayet Ordu Dağı’nın kemikleri yeryüzüne indi ve Vivec’in kendi mührüyle adlandırdığı Kılıçlar Şehri’nin temel taşları oldu, ve ağ bunların etrafına yayıldı, kemikler bunun arasında köprü oldu, parçalar O’nun kadim bilgeliğince dokunulduğundan bilinen dünyanın en kusursuz şehri oldu.

Veloth ahalisi yeni şehre geldi ve Ayem ile Seht kutsadılar. Sokaklar neşe, sevinç ve ağaç şeklinde düşmanın kudreti ile doldu.

Ayem dedi:

“Erkek-kız kardeşimin şehrine Molag Bal’ın karanlık köşelerinden güvenli geçiş veriyorum, ve bu büyüyü de bahşediyorum: SO-T-HA SIL, benim adım kudretlidir demektir. Kaybolanın uçuşu amaç taşıyorsa ve sokaklar ile caddeleri gizemli medeniyet ile dolduruyorsa koruyacaktır, ve şehre şuur verip ALMSIVI’nin temel yapı taşı olmasını sağlıyorum.”

Böylece Resdayn günlerinde Vivec’in şehri kurulmuş oldu.

Kelamların sonu ALMSIVI’dir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: