Vivec’in 36 Söylevi – Vaaz 23

Son Güncelleme: , mertusta

Tüm Vaazlar buradadır.


Kılıcın Dersi, Birinci Bölüm:

“Kılıç, Sembolik Kolaj’ın lezzetli bir öğünü olarak kabul edilir. Yaşamın ilk safhasında sana iyi hizmet eder. Bunu bilmeyen bir hanedan yoktur.”

İkinci Kısım:

“Benim birlikçi yaklaşımım cengaver savaşçı tarafından anlaşıldı. Gözler hakikati gördü. Vasallarım ve diyarlarım olarak sevinin. Sizin için kılıçlardan şehir yaptım, yani insanları kesip daha iyi şekillere sokan yasalar koydum.”

Üçüncü Kısım:

“Eğer zırhlıysam kızlar kıyafetlerini yakar. Bana hacılar gibi sürünerek yaklaşırlar. Zavallı ruhlar iz bırakmadan yok olur. Günlerinizi katliamla geçirmek istiyorsanız beni ALMSIVI ile beraber izleyin. AE ALTADOON, silahların üçüncü kanunudur.”

Dördüncü Kısım:

“Felçli cengaver asla yorulmaz. Takatini tekrar elde etmek için cengin ortasında yan gelip yatmaz.”

Beşinci Kısım:

“İçgüdü refleks değildir, bilakis ihtiyatlılığın mini mucizesidir. Ben hangi cengaverin yetişeceğine karar veren refahlığım. Şans dilemeyin. Kazanmak için biat edin.”

Altıncı Kısım:

“Görünürde işe yaramayan şeylerin süresi sizin mutlak aşkınızdır. Çıban tacirinden tanrının doğumu, sevgiden şefkatin ayrılmasıdır.”

Yedinci Kısım:

“Hakiki kılıç, nesillerin devamlılığını yani düşmanlarınızın yaratılış efsanesini kesebilir. Bana sürgün edilen bahçe gözüyle bak. Diğer her şey yolunmamış ottur.”

Sekizinci Kısım:

“Sana ikinci yürüyüş yoluyla dövülmüş kadim bir yöntem veriyorum. Kadim yöntemin kılıcını kavramak için ellerin devasa olmalı, yine de o kişi güneşi sadece bir sopayla kışkırtabilir.”

Kelamların sonu ALMSIVI’dir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: