Vivec’in 36 Söylevi – Vaaz 22

Son Güncelleme: , mertusta

Tüm Vaazlar buradadır.


Daha sonra Vivec ilk Semavi Okulu’ndan ayrıldı ve uzay olmayan uzaya döndü. Eğreti Hanesi’nden Kıymetli Tahta Kılıç denen ikinci canavarı bulmak için dünyanın merkezine doğru bakındı. Nar Ziyafeti yıllarında aşağı Velothi hanelerinde öğretici melodi haline gelmişti. Gücüne dua ediyorlardı: “Kıymetli Tahta Kılıç, ey yüce ve haşmetli kıymık parçası! Onu tutan kendi bilincine erişir!”

Savaşçı şair, kuzeyli iblislere karşı gül giyen kahramanların çardağı olan Mora Hanesi’ni ziyaret etti. Vivec kemiklerle bir araya geldi. Dedi ki:

“Bir çöpçü çöpten ipek kuşak bulamaz ve kendisinden öncekilerden daha büyük sistemler bulmayı ümit edemez: hakiki mutluluk yalnızca ağlamakla elde edilir. Bana evliliğimden yoksun olduğum şeyi ver (kendi hür iradenle) ve ben de seni Tanrı’nın fikir diyarından silmeyeyim. Soyunda kardeşim Ayem’in düşkün olduğu mühim bir tılsımcı var ve onun karanlık hikmetinden bir ben sormaya tenezzül ederim.”

Duvardan bir kıymıklıyürür zuhur etti. Alt çenesinde eskilerin büyülü geleneklerinden üç tane kıymetli taş vardı. Biri opaldi, opal rengindeydi. Kıymıklıyürür orta havanın prensine biat etti ve dedi:

“Kıymetli Tahta Kılıç evimizi terk etmeyecek. Pazarlık, yüce gölge Mephala’nın Kara Elleri ile yapıldı.”

Vivec ilk kıymetli taşı öptü ve dedi:

“Hayvan resmi, kaba yürüyen, suda parlayan lambaya git ve gereksiz gürültünün mesajlarını biriktirme. Hadi bakalım.”

İkinci kıymetli taşı öptü ve dedi:

“Gururlu kalıntı, yakında dağılacak olan, ön görüntümde garantisi yok ve alt derisinden bir şey istemiyor. Ben daha efendiyim. Hadi bakalım.”

Opalı öptü ve dedi:

“Aşağıda seni alırım.”

Ve daha sonra Vivec gizli yerlere doğru çekildi ve Morag Tong’un en karanlık anasını buldu, hepsini karısı yapıp yaz tuzu tadındaki tozsuz sadakatle doldurdu. Kara bir kraliçe haline geldiler, çığır açan yüzlerce oğul, bin katil silah ve yüz bin katil el sokakta, saraylarda, atölyelerde, şehirlerde ve gizli salonlarda devasa bir agresif katliam kahkahası atma olayı yaşandı. Ra’athim’in mülkleri arasındaki hareketleri,  tüm kaderlerin yutulmuş bıçaklara yol açtığı gibi iniltiyle yapılan cinayetti, Tanrı’nın kutsal ölümüne tecavüz edilmesine neden olan bütün kaderlerle birlikte, kıvrımlı sonlardı.

Katillerin Kralı, Vivec’e Kıymetli Tahta Kılıç’ı sundu.

“Lordum,” dedi Katillerin Kralı “Mora Hanesi’nin prensi de artık size hayran. Dagon’ın köşesine onu yerleştirdim. Gözlerini kötüler için ateşe verdim. Ağzını kuşlarla doldurdum. ”

Kelamların sonu ALMSIVI’dir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: