Vivec’in 36 Söylevi – Vaaz 21

Son Güncelleme: , mertusta

Tüm Vaazlar buradadır.


Tekerin Dersi, Birinci Kısım:

“Tekerleğin parmakları kaosun sekiz parçasıdır, lakin zaman kanunu ile sağlamlaştırılmıştır: sabit değişim, eğer yapacaksanız, sürüngen tanrıların Dikkat Çelen olarak adlandırdığı şeydir. Bu, sürüngen çarkıdır, sarmal potansiyel, hiç harekete geçmeden başarabilmek içindir.”

İkinci Kısım:

“Onlar, Aedra’nın ödünç kemikleridir, SITHISIT’e sekiz hediye uzuvlarıdır, yeni yıldız evimizin ıslak toprağıdır. Onun dışında Aurbis vardır, içinde değildir. Açıklanamayan bir sürü şey gibi dairedir. Daireler kafası karışık sürüngenlerdir, saldırır ve saldırır ama asla ısırmaz. Aedra farklı düşünmenizi ister, ama onlar yalancılardan öte keşidecidir. Yalanları onları ısırmaya programlamıştır. Onların dişleri dinlerini yaymaya yarar; bir yerin kendisini sapkınlığın ağzına döndürmek içindir, tükürdüklerini yalamak zorunda kalsalar bile.

Üçüncü Kısım:

“Aydınlananlar dünya tarafından yenmeyenlerdir.”

Dördüncü Kısım:

“Hediye uzuvların arasındaki mesafe İblis Prensliğinin sinyal şekli olan onaltıdır. Anahtar ve kilittir, seri ve mantikordur.”

Beşinci Kısım:

“Heybetli yan yollara bakın ve göreceğin tek şey atalarımızın saplantılarından yaptığı Kule’dir. Merkezine bakarsan göreceğin tek şey ikinci sürüngen olan yaratılmış deliktir, rahmi doğru ulaşım için hazır tam ve büyüleyicidir.”

Altıncı Kısım:

“İkinci sürüngenin yüreği saklı üç köşeli geçit barındırır.”

Yedinci Kısım:

“Saklı üç köşeli geçide yanlamasına bak ve göreceğin saklı Kule’dir.”

Sekizinci Kısım:

“Kulenin içindeki saklı Kule tek tanrının duruşu şeklindedir, yani dik.”

Kelamların sonu ALMSIVI’dir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: