Vivec’in 36 Söylevi – Vaaz 14

Son Güncelleme: , mertusta

Vivec kafasız olsa da Molag Bal ile seksen ve sekiz gün boyunca sevişti. Bu mühlette Prens, savaşçı şairin ayağını Daedra kanı ile doldurup yerine geri koydu. Bu vesileyle Vivec’in dev formu ebediyen dünyaya zarar vermeyecek hale geldi. Nar Ziyafeti ölen bir sürü ruhu geri getirdi ve bu birleşmenin kız ve oğlanları meyve dışında yiyecek pek çok şeyi oldu.

Ziyafet devam ederken Haylazcinlerin Efendisi çıkageldi, ve Molag Bal yedinci flamaya öfkeyle baktı. Tecavüzün Kralı’nın ihtiyaçları gelmişti bu yüzden geri kalan vakitte sıkıntıya düştü. Onun ve Kh-Utta’nın lejyonları açık arazide savaşa tutuştu, ama Molag Bal ve Vivec’in çocukları güç ve şekil olarak çok ince detaylıydılar.

Bu sayede Haylazcinlerin Efendisi ve kendi çocukları gibi ufak hale geldi. Molag Bal onlara hitaben: “Sizler yalancıların, köpeklerin ve kurt başlı kadının çocuklarısınız.” O günden beri onları arz etmek işe yaramaz oldu.

Nihayet kutsal olan, ilimle altın olan Vehk dönmüştü. Kafası şefkatle kullanılan vücudunu buldu. Molag Bal’a bundan bahsettiğinde Molag bunun için Böyle Hareketin Baronları’na teşekkür etmesi gerektiğini söyledi ve ekledi, “Zira ben şehvetimi nasıl dindireceğimi henüz öğrenemedim. Aşkım kazara mızrak gibi dikeldi.”

Ayem’in merhametine sahip olan Vivec, Molag Bal’a göbek büyüsünü öğretmek üzere yola çıktı. Mızraklarını çıkartıp kıyasladılar. Vivec, Tecavüz Kralı’nın mızrağına yeni kelimeler ısırdı böylece deneyimsiz olanları mahvetmekten daha fazlasını yapabilecekti. Bu o zamandan beri yasaklanmış bir ritüel haline geldi, lakin insanlar hala daha bunu gizlice yapar.

Sebebi şudur: Velothlular ve iblisler ve canavarların hepsi kendi mızraklarını çıkardı. O kadar çok ısırık vardı ki dünya ıslandı. Ve bu da Molag Bal’ın son gülüşüydü:

“Dünyanın fazla güçle çatlayıp kırılacağını ve bir daha asla eskisi gibi olmayacağını görün!”

Sonra evliliğin yapıldığı yerdeki kötülükler parçalandı ve ateş saçtı. Ve artık olmayan ama bakıldığı zaman korkunç olan bir ırk ortaya çıktı. Isırıkçılardan doğanlar, tek yaptıkları buydu ve Veloth topraklarında ve hatta Kızıl Dağ’ın kıyılarında koştular.

Lakin Vivec, mızrağını, Tecavüz Kralı’ndan ısırdığı bir sırdan daha korkunç bir şey yaptı. Ve Molag Bal’ı parçaların çatlaklarına daldırarak sonsuza dek Kral’ı bir daha güzel görmeyeceklerine yemin etti.

Vivec, korkunç mızrağıyla etrafındakilerin hepsini katlederken ağladı. Adına MUATRA koydu, Süt Sağan anlamına geliyordu, ve Chimer mistikleri bile onun öfkesini biliyordu. Bu sırada Vivec’in vurduğu herkes çoraklaştı ve kemik şekillerine dönüştü. Kemiklerin yolu yıldızların okuması için bir cümle haline geldi ve gökler o zamandan beri çocukları tanımadı. Vivec ısırıkçıların her birisini ve onların soylarını Dokuz Delik’in yardımıyla teker teker avladı, akıllı olanlar çocuklarına Muatra’dan saklanmalarını tembihledi.

Kelamın sonu ALMSIVI’dir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: