Umaril the Unfeathered

Son Güncelleme: ,

Pelinal vs. Umaril
Pelinal vs. Umaril

Umaril the Unfeathered, Tamriel’e hükmeden ve insan ırkını köleleştiren bir Ayleid büyücü kralıdır. Umaril yarı elftir, annesi Ayleid olmasına karşın babası kutsal bir varlıktır. Umaril, Daedra Prensi Meridia ile ittifak yapmış ve bu sayede dolaylı bir ölümsüzlük kazanmıştır. Umaril öldüğünde bile ruhu yeryüzünde kalıyor sonrasında tekrar etten kandan bir bedene dönüşebiliyordu, bu şekilde ölümsüz olmuş oldu. Bu özelliği ona Umaril Ölüm Tanımayan unvanını kazandırmıştır. Umaril’in görünüşü Meridia’nın hizmetkarları olan Auroran’lar gibidir, sadece cüssesi biraz daha büyüktür. Umaril düşmanına saldırmadan önce askerlerini gönderir, son vuruşu kendisi yapar. Çünkü yenilme korkusu vardır.

Birinci Çağ’da Umaril, White Gold Tower’ı insanların ele geçirildiği savaşta Pelinal Whitestrake tarafından mağlup edilmiştir. Umaril ölmeden önce son bir büyü yapıp tabiri caizse yeryüzüne kazık çakmıştır ve Mundus’a dönmüştür. Binlerce yıl sonra Üçüncü Çağ’ın sonlarında iyice güçlenen Umaril Nirn’e Sekiz İlahlardan intikam almak için geri gelmiştir.

Kutsal Savaşçı  (The Elder Scrolls IV: Oblivion’ın Knights of the Nine ek paketiyle oyuncunun kazandığı unvandır) Anvil’deki eski bir kehanette Umaril’in döndüğünü ve onu yok etmek için hem fiziksel hemde ruhsal alemde yenilmesi gerektiğini öğrenmiştir. Bunun için yola koyulan Savaşçı’nın ilk hedefi Savaşçı’nın Yadigarlarını toplamaktır. Zırh ve silah takımı olan bu aletleri Pelinal Whitestrake tarafından kullanılmış ve Umaril’i yenmesini sağlamıştır. Üçüncü Çağ’ın sonunda aynı şeyi oyuncu Pelinal’ın giysilerini giyerek Umaril’i yenecektir. İlk önce fiziksel alemde Umaril’i yenen oyuncu Talos’un Büyüsel Duası ile onu ruhsal aleme kadar takip etmiş ve burada da yenerek yani Aetherius’ta yenerek Umaril the Unfeathered’in ölümsüz hayatına noktayı koymuştur.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: