Torygg

Ulfric Fırtınapelerin tarafından öldürülene kadar Issızkent Ulu Kralı ve Skyrim’in Ulu Kral’ı görevinde bulunmuştur. Babası Istlod’un 25 yıllık iktidarı sonrasında ölümü üzerine tahtı oğlu Torygg devraldı. Başa geçtiğinde Ulfric bağımsızlık söylemlerini arttırmıştı ve sınır boylarında çeşitli hareketlilikler yaşanıyordu. En başta bu olanları büyük bir saygıyla karşıladı hatta Ulfric ile görüşmek için onu sarayına davet etti lakin bu onun sonu olacaktı.
Ulfric ile onun arasında düello yapıldı ve Torygg’in ölümü ile sonuçlandı. Bu noktada bazı spekülasyonlar vardır. Ulfric’in anlattığına göre mücadele Ulu Kral olmak için yapılmıştı. Ulfric rakibini thu’um ile yere sermiş ve kılıcıyla öldürmüştü. Diğer anlatılanlara göre ise Ulfric alçakça bir şekilde Torygg’i sadece thu’um gücünü kullanarak öldürmüştü. İmparatorluk bu yaşananları sadece izlemekle yetindi fakat bu ölümü bir cinayet olarak kabullenmiştir.

Issızkent Yüksek Sihirbaz Yargıcı Sybille Stentor’un anlattığına göre Ulu Kral Ulfric’e büyük saygı duyuyordu ve eğer ki Ulfric savaşmayı değilde konuşmayı tercih etseydi kral bir bakıma ikna olabilirdi.

Sonuç olarak genç yaşta Ulfric tarafından öldürüldü. Düellonun adilce yapılıp yapılmadığı halen daha tartışılmaktadır. Onun yerine Adil Elisif Issızkent Mevkibeyi olmuştur…