Thras

Thras veya diğer adıyla Mercan Krallığı, Tamriel’ın güneybatısında bulunan 16 adadan oluşan takımadalardır. Sload adı verilen sülüğümsü ırkın ve Birinci Çağ’ın 2200 yılında tüm Tamriel’a kan kusturan Thrassian Vebasının yayılmasına neden olan yerdir aynı zamanda. Vebayı karabüyüde uzman olan Sload büyücüleri yaymıştır. Buna karşılık olarak Tamriel’da bulunan tüm ırklar birleşip bir donanma meydana getirmiş ve takımadaları denize gömüp ırkı yok etmiştir. En azından yok etme girişiminde bulunmuşlardır. Enteresan biyolojik yapılarıyla Sload ırkı tekrar çoğalmış ve adaları su yüzüne çıkarmışlardır. Adada mercandan oluşan ve bin ayak yüksekliğinde bir sütun vardır. Thras Sütunu adı verilen bu oluşumun Oblivion’a giden bir geçit olduğu söylentisi mevcuttur.

Thras, Altmerlerin yaşadığı Summerset Isle’ın hemen yanında bulunmaktadır. Dolayısıyla Summerset, Sloadların saldırılarına maruz kalmıştır. Hatta Sloadların Summerset’i işgal etme girişimlerinden birinde Birinci Çağ’ın 1301 yılında, Skywatch şehri talan edilmiştir.

Thras hakkında fazla bilgi bulunmamaktadır. Birinci Çağın 808 yılında Yokuda’nın batmasıyla Hammerfell’e göç eden Redguardlar haliyle geleneklerini de beraberinde getirmişlerdir. Redguardlar gelenek olarak suçlu bulunan kişileri öldürdükten sonra sahile gömerlerdi. Böylece bunların içindeki kötücül ruh, yaşayan halkı rahatsız etmeyeceğine inanırlardı. Lakin denizkenarındaki bu mezarlar, Sloadlar için bir fırsat haline gelmiştir. Mezardaki ölüleri çıkarıp, karabüyüde çeşitli deneylerde kullanmışlardır.

Özellikle Birinci Çağ’da Tamriel kıtasıyla etkileşimleri had safhaya çıkan Thrasın sakini olan Sloadlar son çağlarda ortalıkta görülmemektedir.