Tek-Göz Olaf

Son Güncelleme: , mertusta

Kral Tek-Göz Olaf, Sovngarde’da Yiğitler Salonu’nda.

Kral Tek-göz Olaf, Saray’ına ejderha Numinex‘i tutsak etmesi ile ünlenmiş ve daha sonra bu başarısından dolayı sarayı “Ejderkonak” adı ile anılmaya başlanmış 1. Çağ’ın Nord Akçay Mevkibeyidir (daha sonra Skyrim Ulu Kralı olmuştur) dir. Söylenene göre Olaf ve birkaç adamı, Anthor Dağı zirevisnde ejderha ile karşılaşmış. Savaşta kendine yardım etmesi amacı ile thu’um kullanır ve bu Numinex’in yenilgisi ile son bulur. Olaf daha sonra Ejderha’yı Akçay’a kadar taşır ve onu şehrin kalesine hapseder, Olaf’ın bu görevdeki başarısından sonra kale “Ejderkonak” olarak anılır. Söylentiler, Numinex’in ölene kadar kalede tutsak olduğu yönünde. Ölümünden sonra, ejderhanın kafatası ganimet olarak tutuldu ve hala 4. Çağ 201 yılında Ejderkonak’ta Mevkibeyi tahtının arkasındaki duvarda duruyor.

Bu olaydan sonra Olaf, Skyrim’in Ulu Kralı oldu. Ancak, 1. Çağ 120 yılında başlayan ve 32 yıl süren saltanatı anlaşmazlık payını gördü, Özellikle, ozan Svaknir bir dolandırıcılık ve bir zalim olarak onu yerin dibine sokan iğneleyici metin yazdı. Olaf, ozanı hapse atarak ve metnin bulunan bütün kopyalarını yok ederek karşılık verdi. Svaknir’in de esinlenmiş olduğu antik ozan metinleri, Olaf ve adamları zayıflayan Numinex’i gafil avlayıp, neredeyse hiç çaba sarfetmeden yakalayıp, Mevkibeyi olarak yerini sağlama almak ve Ulu Kral olma yolunda yolunu açmasına yardımcı olması açısından bir yalan uydurduğu ve hikâyeyi efsanevi bir biçimde anlattığı iddia ediyordu. Olaf’ın temsili kuklası, Issızkent’te her yıl “Kral Olaf’ı Yakma” olarak bilinen bir festival ile yakılır. Ancak, Olaf hala Veraset Savaşsından sonra eyaleti yeniden birleştirmesi ve Enginyurt’u fethetmesi ile Skyrim’de hatırlanır.

4. Çağ 201 yılında, Ozanlar Koleji müdürü Viarmo Kral Olaf’ın ayeti’nin kayıp bir bölümünü bulması için Son Ejderdoğan‘ı Hjaalmarch’ta bulunan Olaf’ın Mezarını araştırması için gönderir, ve böylece Son Ejderdoğan Ozanlardan biri olma hakkı kazanır. Ejderdoğan’da Olaf’ın meftun hali ile savaşmıştır.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: