Tear

Aynı zamanda kendi hanesi Dres’in adını taşıyan Tear, Morrowind’in güneydoğu kıyısında bulunan önemli bir liman kentidir. Dres Hanesi tarafından yönetilen Tear, bir zamanlar Dres İlçesi’nin başkentiydi ve köle ticaretleri yüzünden kötü bir ün kazanmıştı.

Tear, büyük saltrice tarlalarıyla çevrelenmiştir ve Black Marsh’ın bataklık sınırlarında bulunduğu için iklim oldukça sıcaktır.

Yakın bir şehir Thorn’a verilmiş bir ünvan olmasına rağmen Tear’a da “Doğunun İncisi” denmiştir. Ayrıca Ölümsüzler adlı gladyatör ekibine ev sahipliği yapmıştır.

2Ç 850 yıllarında Redguard Cyrus, kent yakınında kurulmuş büyük bir köle kampından birçok esir Khajiit’i azat etmiştir. Tear, Dördüncü Çağ’ın başlangıç dönemlerinde, muhtemelen Argonianlar’ın Morrowind’e saldırı sürecinde, Argonianlar tarafından istila edilmiştir.

Tear, birçok popüler roman ve şiirde çeşitli eserler vermiştir. [abbr title=” Last Scabbard of Akrash “]Akrash’ın Son Kını[/abbr] adlı hikaye Tear’da hazırlanmıştır. Ayrıca Ruddy Man ikinci kez Tear’ın yakınında belirmiş; Lord Vivec tarafından öldürülene dek üç köyü tahrip etmiştir.