Stormcloak

Stormcloak Flaması
Stormcloak Flaması

Skyrim’de 4. Çağda kurulmuş olan asiler topluluğudur. Ulfric Stormcloak’ın başını çektiği örgüt, imparatorluğun Thalmor ile anlaşması üzerine Skyrim’de isyan etmiş ve bölgede iç savaş çıkarmıştır. Aslen Windhelm mevkibeyi olan Ulfric isyan eder ve Solitude mevkibeyi Torygg’i düelloya davet eder. Kimilerine göre Ulfric dragon shout kullanarak High King Torygg’i alt etmiştir.

İmparatorluk ve Aldmeri Dominion arasındaki Great War savaşından sonra imzalanan White-Gold Concordat sorunların başını çekmektedir. Bu antlaşma yüzünden imparatorluk elflerin bir kuklası olmuştur. Thalmor yani Aldmeri Dominion devletini yöneten örgüt artık imparatorluğu da dolaylı yönden yönetmektedir. Skyrim bölgesinin önemli dini figürlerinden olan Tiber Septim’e tapınmayı ve ibadeti yasaklamışlardır. Bu gelişme bardağı taşıran son damladır. Ulfric Talos’a ibadet yasaklanmasından sonra açık olarak isyan etmiştir.

İsyanın öncesinde başka faktörler de etkili olmuştur. Markarth’ta Forsworn’lar ayaklanmıştır ve Markarth şehrini ele geçirmiştir. Ulfric ise Talos’a ibadetin serbest bırakılması şartıyla Markarth şehrini geri almıştır. Savaşta çok sayıda Forsworn idam edilmiştir. Markarth tekrar imparatorluğun olmuştur fakat Aldmeri Dominion’ın yoğun baskısı üzerine Talos’a ibadet serbest bırakılmamış, Ulfric ve adamları tutuklanıp hapse atılmıştır. Ulfric’in mapus yıllarında babası ölmüştür. Babasının vefatından bir süre sonra Ulfric serbest bırakılır. Windhelm’e geri dönen Ulfric Windhelm jarlı ünvanını babasından alır. Gözü daha yükseklerde olan Ulfric, Skyrim High King’i Torygg’i düelloya davet eder. Shout kullanarak Torygg’i öldürür ve Skyrim’de karışıklık çıkar. Windhelm’e geri kaçan Ulfric asker toplayıp iç savaşı başlatır. Dawnstar, Riften ve Winterhold şehirlerinin valileri Windhelm’in yani Ulfric’in safında olduklarını açıklar. Sonuç olarak Skyrim’in doğusu Stormcloak asilerinin kontrolündedir.