Stendarr’ın Gece Gözcüleri

Son Güncelleme: , mertusta

Vigil of Stendarr
Stendarr’ın Gece Gözcüleri

Stendarr’ın Gece Gözcüleri örgütü, Stendarr adına savaşmaya ant içmiş bir kutsal savaşçı topluluğudur. Bu grubun üyeleri Tamriel’in her yerinde görülebilir. Ne yapar ne edersin diye sorduğunuzda ise Daedra ve diğer “pislikleri” (ki bunlar vampir, kurtadam ve cadı gibi yaratıklardır) yok etmeye çalıştıklarını, bunların kökünü kurutmayı hedeflediklerini söylerler. Dawnstar civarında Gece Gözcüsünün Kırevi adında bir karargahları bulunur. Ayrıca Rift bölgesindeki Stendarr’ın Feneri adındaki gözetleme kulesini de kullanırlar. Skyrim’deki liderlerinin adı Koruyucu Carcette’dir.

Dawnguard ek paketinde bu savaşçıların Şafakmuhafızı grubu ile yakın ilişkileri vardır. Bu ek pakette Şafakmuhafızı grubu, Stendarr’ın Gece Gözcüleri’nin eski iki üyesi olan Isran ve Celann desteğiyle deyim yerindeyse küllerinden doğdurulmuştur.

Redguard Vigilant
Redguard Gece Gözcüsü

Skyrim’in taşlı yollarında grup halinde gezen bu kişiler çok nadir yalnız dolaşırlar. Eğer üzerinizde lanet varsa bu kişilere söyleyip sizi iyileştirebilirler. Canavar Formu gücüne sahipseniz fakat insan formundaysanız size saldırmazlar. Ta ki kurtadama dönüşene kadar. İşte o zaman işler değişir.

Daedrik görevlerinden A Daedra’s Best Friend – Bir Daedra’nın En İyi Dostu görevinde bu grup üyeleriyle savaşmak zorunda kalabilirsiniz. Barbas’ı takibiniz sırasında Barbas’a saldırırlar ve sizinde onların işini bitirmeniz gerekmektedir.

Dawnguard paketi yüklüyse bu grubun çoğu vampirler tarafından yok edilmiştir. Sadece Adavald ve Tolan kurtulmuştur.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: