Spindleclutch

Spindleclutch, Glenumbra’da bulunan bir dungeondır. Oyunun ilk başlarında girdiğimiz bu mağara örümcekler tarafından istila edilmiştir ve Praxin Douare adında bir Fighters Guild üyesi burayı temizlememiz için bizden yardım ister.

Örümcekleri bir süre temizledikten sonra dungeonın son bossu The Whisperer, lonca üyelerinin zihinlerini ele geçirip bize saldırmalarını sağlar. Kendimizi savunmak için Praxin’i ve diğer Fighters Guild üyelerini öldürürüz. Bu noktadan sonra bunun basit bir örümcek istilası olmadığı ortaya çıkar. Biz de aklımızı kaybetmeden The whisperer isimli son bossu öldürürüz ve spindleclutch 1’i temizleriz.

İkinci versiyonda ise ilk girdiğimizde kurtardığımız Sud-Hareem’in oğlu vampirler tarafından kaçırılmıştır ve bu vampirler yine Spindleclutch’a çökmüştür.

Spindleclutch
Spindleclutch

Bu seferki görevimiz vampirleri temizlemektir. Bu sırada Praxin Douare’ın hayaletine denk geliriz ve yol üstünde onu da keseriz. En sonda Spindleclutch 2’nin son bossu nord vampir Vorenor Winterbourne’u da öldürdükten sonra mekan temizlenmiştir. Herkes evine dağılır.