Skyrim’in Hayvanlar Alemi

Son Güncelleme: , mertusta

Ayılar:
Ayılar, bölgelerine girenlere karşı büyük bir tehdit oluştururlar. Ayılara mağaralarda rastlanıldığı gibi doğada da rastlanabilir. Kemikkıran Ateşi hastalığına neden olurlar. Bu hastalık oyuncunun kuvvetini 25 puan düşürür. Zorlu ve güçlüdürler fakat ateşe karşı zayıftırlar.
Varyasyonları: Kar Ayısı, Mağara Ayısı

Tavuklar:
Tavuklar, evcil ve uysal hayvanlardır. Şehirlerde ve köylerde bulunabilir. Bir NPC’nin sahip olduğu tavuğa saldırmak başınıza ödül konmasına neden olabilir ancak tavukların yumurtasını simya malzemesi olarak toplamak kanunlara aykırı değildir.

İnekler:
İnekler, büyük, evcil ve çiftliklerde yaygın olarak görülen hayvanlardır.Bir NPC’nin sahip olduğu ineğe saldırmak başınıza ödül konmasına neden olabilir. Nadiren üzerinde tuhaf, mavi veya kırmızı simgeler bulunan inekler görebilirsiniz. Bu ineklere çoğunlukla çiftçiler önderlik eder ve devlere bir kurban seremonisi için götürülür.

Geyikler:
Geyikler, pasif yaratıklardır ve tehdit edildiklerinde kaçarlar. Etleri, kürkleri; büyük veya küçük boynuzları için avlanırlar.
Varyasyonları: Karaca, Vadi Geyiği(DG)
Eşsiz geyik: White Stag

Köpekler:
Köpekler, çoğunlukla NPC’lere yoldaşlık ederken görülürler. Eğer saldırgan bir NPC’nin köpeği varsa köpeği de saldırgan olacaktır. Yaban ortamda, kışkırtılırlarsa size saldıracak başıboş köpeklerde bulunur. Husky ve Ölü Tazılar sadece Dawnguard ek paketi ile oyuna dahil olabilir. Husky cinsi köpekler Şafak muhafızlarına eşlik ederken ölü tazılar ise vampirlere hizmet eder.
Varyasyonları: Köpek, Başıboş Köpek, Hayali Savaş Tazısı, Ölü Tazı, Husky
Eşsiz Köpekler: Barbas, Meeko, Stump, Tiber, Torom, Vigilance, Ysgramor

Tilkiler:
Tilkiler, doğada bulunabilen küçük ve pasif hayvanlardır. Tavşanları kovalarken görülebilirler. Tilki kürkü verirler.
Eşsiz Tilkiler:Kit(HF), Pumpkin, Vix(HF)

Deniz aygırları:
Deniz aygırları, hantal deniz canlılarıdır ve Skyrim’in kuzey bölgelerinde nehirlerde ve buzluklarda görülürler.
Eşsiz Deniz aygırı: Lord Tusk

Atlar:
İyi huylu binebileceğiniz canlılardır. Ahırlardan satın alınabilir, çalınabilir, terk edilmiş bir şekilde bulunabilir,bir iş bitene kadar ödünç verilebilir veya görev ödülü olarak alınabilirler. Satın alınmış bir at size savaşlarda yardım edecektir. Cesaretlendirme büyüsü yapılırsa atlar savaştan kaçmaz. Skyrim’in en güçlü ve hızlı atı Gölgeyele’dir.

Mamutlar:
Mamutlar, dev kamplarında ve devler onları gezdirirken görülebilir. Saldırgan canlılar değildirler ama kışkırtılırlarsa veya saldırıya uğrarlarsa bütün sürü size saldıracaktır. Eğer öldürülürse cesetlerinden mamut dişi ve mamut hortumu toplanabilir. Dev ruh cevherini doldurabileceğiniz en kolay yaratık mamuttur.

Yengeçler:
Suya yakın yerlerde bulunurlar. Cesetlerinden simyada kullanılmak üzere yengeç kıskacı ve yengeç bacakları(HF) toplanabilir.
Eşsiz Yengeçler: Old Salty(DB), Pincer(HF)

Tavşanlar:
Tavşanlar, küçük ve saldırgan olmayan canlılardır. Sizden kaçarlar. Tilkiler ve bazı yırtıcılar tarafından avlanırlar.
Eşsiz Tavşan: Cotton(HF)

Keskindişler:
Keskindişler, büyük ve etobur canlılardır. Sizi gördükleri anda saldıracaklardır. Genellikle Skyrim’in yabanıl kısımlarında bulunurlar. Aklaziyan bulaştırabilirler. Bu hastalık, efsun yenilenmesini %50 azaltıcaktır.
Varyasyonları: Kar Keskindişi, Vale Sabre Cat(DG)

Sıçanlar:
Sıçanlar; agresif, fare tipi canlılardır. Mağara ve zindan gibi karanlık bölgelerde görüldüğü gibi yaban ortamda da görülebilirler. Oyundaki en zayıf düşmanlardır. Yankesiciliği ve Kilit açmayı azaltan Ataksi hastalığını taşıyor olabilirler.
Varyasyonları: Zehirli Sıçan
Eşsiz Sıçanlar: Biter(HF)

Katilbalıklar:
Katilbalıklar, keskin dişleri olan, küçük, saldırgan canlılardır. Suyun içindeyken kılıcınız kınında olduğu için öldürmek zor olabilir. Siz karadayken kolay av haline gelirler.

Kurtlar:
Kurtlar, düşük seviyeli, saldırgan ve etobur canlılardır. Grup halinde veya tek başlarına dolaşırken görülebilirler.
Varyasyonları: Buz Kurdu, Çukur Kurdu

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: