Skyrim’in Dunmerleri

Son Güncelleme: , mertusta

Kitap Künyesi
Oyunlar: Skyrim
Çevirmen: Oytun Ortaylı
Orijinal İsim: Dunmer of Skyrim

Bu bizim adımız ama siz bunu bile bize çok görüyorsunuz. Siz, o beyaz tenleriniz ve hastalıklı sarı saçlarınız ile donmuş bu Issız yerin sefil yaratıklarısınız. Siz Nordlara göre, bizler gri olanlar, kül tenliler, kapanmamış bir yara gibi sizin topraklarınızı zehirleyen Morrowind’in Dark Elfleriyiz.

Evet, sizin muhteşem yapıtınız, “Skyrim’in Nordları”nı okuduk. İnsanlarınızın ve şehirlerinizin tüm erdemlerinden bahsettiğiniz, başka kültürlerden kişilerin gelip sizin kültürünüzü görmelerini istediğiniz o kitap.

İşte buradayız Nordlar, ama bizi karşılamanız hiç de dediğiniz gibi olmadı.Aksine tam da bizim düşündüğümüz gibi oldu.

Ben Aval Sarys, sizin kitabınıza kendi yazdığım bu kitap ile cevap vereceğim. Okuyan herkesin bilmesini isterim ki bu soğuk ve acımasız topraklarda bir tek Nordlar ikamet etmiyor, biz Dunmerler de buraya geldik ve yavaş yavaş Skyrim’i bizim yapacağız.

Nereye yerleştiğimizi merak edebilirsiniz, Tabii ki ilk İmparatorluğun yeri olan Windhelm’e. Evet. Nord kahraman Ysgramor’un bir zamanlar hüküm sürdüğü Krallar Sarayı’nın gölgesinde artık bizler hüküm sürüyoruz. Elbette zamanında sizin pek değerli 500 Yoldaşlarınız atalarımızı buradan sürmüş olabilir ama artık devran döndü.

Kesinlikle, Morrowind’e bu kadar hızlı ve güzelce yerleşmemiz şaşırtıcı oldu. Önceleri Karlı Bölge olarak bilinen yer artık o şekilde tanınmamakta. Orası artık Dunmerlerin orayı işgal ettiği gerçeğinden yola çıkılarak Gri Bölge olarak biliniyor. Bölgede şu an sadece benim türüm yaşamakta ve bu zafer asla unutulmayacak. Bu barışçıl işgalin boyutları daha da büyüyecektir. Susadınız mı? Gri Mahalle’de asla Kuzeyli birası bulamayacaksınız. Yine de Yeni Gnesis Kulübü’nde alkollü içkiler yeterince talep görüyor. Saygı değer bir aile mi arıyorsunuz? Bu duvarların içinde asla Kıryele ailesinden birini göremeyeceksiniz. Fakat muhtemelen, Morrowind’in en seçkin ailelerinden birinin soyundan gelmekte olan Belyn Haalu’nun evini ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Ah ama öyle olmayacaktır. Siz Nordlar Gri bölgeye uğramazsınız ama değil mi? Ten rengimizden korktuğunuz kadar sokaklarımızdan da korkuyorsunuz.

Şimdi, ” Skyrim’in evlatları,” gerçeği göz ardı etmemelisin. Bu muhiti yurdun bellemiş olabilirsin fakat bir öküzün sahibinin arsasını kendi yeri olduğunu iddia eder gibi burayı da sahiplenemezsin. Sizler sadece burada ortaya çıkmış yerel hayvanlardan bir diğerisiniz. Sizler etrafta otlanırken sizden daha üstün olan diğer ırklar sonunuzu planlıyorlar.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: