Skyrim Veraset Savaşı

Son Güncelleme: , mertusta

Tarih Yer
1. Çağ 369-420 Skyrim

[abbr title=”War of Succession”]Veraset Savaşı[/abbr], Birinci Çağ‘da Skyrim‘de meydana gelmiştir. 1. Çağ’da Skyrim Ulu Kralı Borgas‘ın Wild Hunt yüzünden ölümüyle başlamıştır. Ölümü üzerine toplanan Skyrim mevkibeyleri, Kışhisar Mevkibeyi Hanse’yi başa geçirmek istemişseler de başarısız olmuşlardır. Bunun sonucunda Veraset Savaşı başlamıştır. Savaş, Birinci Çağ 420 yılında Tekgöz Olaf‘ın Numinex adındaki ejderhayı yakalamasıyla sona ermiş ve Olaf Skyrim’in Ulu Kral’ı ilan edilmiştir.

Bu savaş ve dönemde yaşanan olaylar hakkında çok fazla bilinen bir şey yoktur. O yüzden yazacaklarımız kısıtlı. Veraset Savaşları’nda en önemli olaylardan biri Miğferyeli‘nin kuşatılmasıdır. Bosmer şamanlarının ritüeli olan Yaban Avı sırasında Borgas öldürülür. Skyrim Krallığını destekleyen ve Alessian Doktrini’ne uyan peygamber Marukh, Cyrodiil‘e gitmiş ve buradaki insanları Skyrim’e yardım edip Bosmer’lara karşı saldırmaları için teşvik etmiştir.

Bu savaşların sonunda Skyrim Krallığı, Borgas’ın ölümüne kadar kazanmış olduğu şan ve şöhretin yanı sıra, fetihlerle elde etmiş oldukları toprakları kaybetmişlerdir. Ysgramor‘un kurmuş olduğu Ysgramor Hanedanlığı veyahut Birinci Kuzeyli İmparatorluğu da böylece son bulmuştur.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: