Gölgeavcılar

Son Güncelleme: ,

Son Gölgeavcı Veezara

[abbr title=”Shadowscales”]Gölgeavcılar[/abbr] aslında bir örgütten ziyade doğuştan gelen özelliktir. Kara Bataklık‘taki Argonyanlar, gökyüzündeki takım yıldızları Shadow yani gölge pozisyonu almış halde doğarsa Gölgeavcılar olurlar. Bu şekilde doğan bebek Argonyanların gizlilik konusunda inanılmaz derecede üstün yetenekleri olur. Haliyle Argonya Krallığı bu gençleri uzun bir gizlilik ve savaş eğitiminden geçirir, aynı zamanda bunların büyük bir kısmı da Karanlık Kardeşlik için çalışmaktadır. Tam teşekkül yetiştiklerinde ise krallığın suikastçıları olur. Gölgeavcılar geçmişte Argonya Krallığı tarafından savaşlarda rakip ordunun generallerini öldürmek amacıyla kullanılmıştır.

Krallığın yanında bu kişiler Karanlık Kardeşlik için çalışır. Örgüte girmek için temel aşama olan Beş Yemin üzerine yemin ederler. Örgüte girip, daha sonrasında bu yemini bozan kişiler örgüt üyelerince öldürülür; fakat tarihte hiçbir Gölgeavcılar suikastçısı bu yemini bozmamıştır. Bu bağlamda iyi bir gizlenme ustası olmanın yanında örgütlerine en sadık birliklerdir. Yalnız burada ali cengiz oyunu vardır, bu Argonyanlar her ne kadar sadık olsalar da örgütün kontratlarını kabul etmedikleri takdirde hain damgası yeyip öldürülmektedir. Sadık olmalarına karşın bu kişilerden çok şey beklenmiş, Argonyan’da her şeye itaat etmediğinde acımasızca öldürülmektedir.

The Elder Scrolls V: Skyrim oyununda Karanlık Kardeşlik örgütünde tanışacağınız Veezara son Gölgeavcılar savaşçısıdır. Onun da ölmesiyle Gölgeavcılar örgütünden kimse kalmamıştır.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: