Shadow Legion

Son Güncelleme: , mertusta

Battlespire
Battlespire

Shadow Legion örgütü, Imperial Lejyonuna bağlı bir birimdir. Bu lejyonun farkı ise bünyesinde sadece battlemage’leri bulundurmasıdır. Dolayısıyla büyücü kişiler bu örgütü oluşturmaktadır. Ayrıca Mages Guild’in de örgüt üzerinde söz hakkı vardır. Örneğin Mage guild gerekli gördüğünde bu örgüt üyelerini kolluk kuvveti olarak kullanabilmektedir. Lakin emir üstünlüğü imperial lejyonundadır.

Örgütün büyücüleri Battlespire’da eğitilmektedir. Burası Oblivion ile Mundus arasında paralel bir platformdur. 3. Çağ 389 ve 399 yılları arasında meydana gelen otorite boşluğunda Mehrunes Dagon’un ordusu Battlespire’ı işgal etmiş ve buradaki neredeyse tüm büyücüleri öldürmüştür. Hayatta kalan 2 büyücü de kendi başlarının çaresine bakarak işgalden kaçıp kurtulan büyücüleri bir araya getirip Dagon’ın işgaline son vermiştir. Bu olay aynı zamanda Elder Scrolls Battlespire oyununun hikayesidir.

Örgütün büyücülerinin ana görevlerinden biri de Imperial City’deki Arcane Üniversitesi’ni korumaktır. 3. Çağ 433 yılında Gray Fox’un ortaya çıktığı söylentilerinin ardından Yüzbaşı Hieronymus şehrin mahzenlerini gözetlemesi için örgütü görevlendirir. Mages guild’den bir asa çalınmıştır ve her yer didik aranır. Nitekim asa bizzat Thieves guild tarafından geri teslim edilmiştir.

Mehrunes Dagon’un Battlespire’ı yok etmesi ve Mages Guild’in dağılmasının ardından Dördüncü Çağ’da Shadow Legion’un akıbeti bilinmemektedir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: