Sadras Hanesi

Son Güncelleme: ,

Sadras Hanesi, Morrowind’deki Telvanni Hanesi, Dres Hanesi, Indoril Hanesi ve Redoran Hanesi ile beraber beş büyük haneden biridir.

Oblivion Krizi sırasında Tamriel’ın her yerinde Oblivion geçitleri açılır. Elbette bu geçitler Morrowind’de de vardır fakat burada asıl rolü oynayan Cyrodiil’e açılan kapılardır. İmparatorluk kendi merkezinde yer alan bu şeytani geçitleri savunmak için Tamriel genelinde bulunan askerlerini merkeze çağırır. Dolayısıyla Morrowind’de bulunan imparatorluk muhafızları da Cyrodiil’e gelir ve Morrowind savunmasız kalmıştır. Savunmasız kalan halk yerel güçlerle Daedra ordularına karşı dayanmaya çalışsa da çok etkili olamaz. Redoran Hanesi kendi kurduğu orduyla başarılı bir savunma yapar, baş şehri Ald’ruhn u yıkımdan kurtarır. Fakat aynı şey diğer haneler için geçerli değildir. İmparatorluğun Morrowind’de hükmünü en çok savunan Hlaalu Hanesi imparatorluk askerlerinin çekilmesiyle verdiği desteğin karşılığını göremez ve hanelerin gözünde bu yıkımın asıl suçlusu olarak görülür. Çünkü Hlaalu’ya göre asker yetiştirmek gereksizdi nitekim imparatorluğun muhafızları Morrowind’de bulunuyordu. Şimdi ise askerler gitmiş geride savunacak kimse kalmamıştı.

Meydanı boş bulan Daedra orduları diğer hanelerin şehirlerini yakıp yıkar, çok sayıda Dunmer ölür. Morrowind Haneleri bu olayın sonucunu imparatorluğun ihanet ettiğine ve Hlaalu’nun şerefsizliğine bağlar. Tüm hanelerin desteğini ve güvenini kaybeden Hlaalu politik ve ekonomik gücünü kaybeder. Tüm bunların sonucunda House Hlaalu Morrowind Haneleri statüsünden çıkarılır ve yerine Sadras Hanesi beş büyük haneye dahil edilir, Morrowind’in yönetiminde büyük pastaya sahip Morrowind Konsülü’ne de katılmış olurlar.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: