Orcrest

Son Güncelleme: , mertusta

Orcrest, Elsweyr’in kuzeyi olarak bilinen Anequina’nın kurak ve çöl toprak yapısına sahip bölgesinde bulunur. Orcrest’in Onur Muhafızları, beyaz aslanlara binen özel seçkin savaşçılarıyla tanınır ve bu savaşçılar doğrudan Anequina kralına hizmet ederler.

İkinci Çağ

2. Çağ 560’da Kara Bataklık’ta çıkan ve tüm Tamriel’e yayılıp milyonlarca canlıyı öldüren Knahaten Gribi’nden Orcrest de nasibini almıştır. Hastalığı önleme amacıyla şehre gönderilen tıbbi ekip de salgından ölünce yapacak bir şey kalmamıştır. Grip tüm Elsweyr’i kasıp kavurmuş ve Anequina ile Pellitine krallıkları hariç diğer tüm Khajiit krallıklarının yok olmasına sebebiyet vermiştir. Anequina’nın salgından iyice zayıfladığına kanaat getiren Koloviya yönetimi bu bölgeyi ilhak etmek için buraya bir lejyon sevk etmiştir.

Üçüncü Çağ

Üçüncü Çağ’da Ebedi Şampiyon, Kaos Asası’nın bir parçasını bulmak için Orcrest’e gelmiştir. Tüm Tamriel’de ünlü goblen zanaatkarı Cherim bu şehirde yaşar. Anequinalı Cherim’in Kalbi isimli gobleni en bilindik çalışmasıdır. Bu goblende Elsweyr ve Vadiorman arasındaki Beş Yıl Savaşı işlenmiştir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: