Numinex

Son Güncelleme: , mertusta

Tek-göz Olaf Ulu Kral olmadan ve Veraset Savaşını bitirmeden bir süre önce, 1. Çağ 420 yılında Tek-göz Olaf ile yaptığı savaş ile nam salan korkunç bir ejderhadır. Tüm köyleri yakıp yıkmış ve sayısız Nord’u öldürmüştü. Bunun üzerine Olaf, birkaç güvenilir savaşçısı ile birlikte Anthor Dağı zirvesinde Numinex ile karşı karşıya gelir ve pençeye karşı kılıcın olduğu birkaç gün süren bir savaş yaparlar.

Nihayet savaşları , thu’um dahil olması ile son buldu ve epik nida düellosu başladı. Karşılaşma süresinde ejderha ağır yaralanmadan ve yorgunluktan dolayı çöktü. Her nasılsa – ve bu detay hemen hemen her hesapta bariz yoktur – Olaf ejderhayı başkent Whiterun’a getirmeyi başarır. Olaf’ın kararı ile, şehrin kalesi Numinex için olan bir hapishane haline getirilir. O olaydan sonra o koca hisar “Ejderkonak ” olarak anılmaya başlar.

Birkaç kadim ozanın metinlerinde Numinex’ten yaşlı olmasından dolayı son derece kötü huylu bir ejderha olarak bahsedildi. O metinlerde, Ejderha’nın huzu içinde ölmek için, son zamanlarını Anthor Dağı zirvesinde uçmak ister ama asıl amacınun kırsal kesimde terör estirmek olduğunu anlayan Olaf tarafından hayatına son verilir.

Ne yapıp edip zaman zaman Paarthurnax’ın kendisini ziyaret etmesine rağmen, uzun yıllar yalnız kalmış olmasından olsa gerek yarı deli hayatı sürmüştür. En sonunda oradan kaçtığı iddia edilse de, Ejderkonak’ta Mevkibeyi tahtının üstünde kafatası görülebilir. Ejderha’ların doğası nedeni ile Numinex gerçekten ölmüş değildir ve tekrar dirilebilir. Her ne kadar parçaları dağılmış olsa da.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: