Bülbüller

Nightingale Trinity (Bülbül Üçlüsü), genellikle sadece Nightingales (Bülbüller), kendilerini Nocturnal’a adamış, son derece yetenekli hırsız üçlüsüne verilen isimdir. Üyeler genellikle Hırsızlar Loncası’nın üst rütbelerinden seçilir. İki grup arasında herhangi bir ortaklık olmasa da ve çoğu lonca üyesinin Nightingale’lardan haberi olmasa bile, üçlü aslında lonca yönetimi konusunda gayet etkilidir (Nightingale’lar bir lonca deyimi olan “gölgelerle yürü” cümlesini kendileri ürettiklerini söylerler).

Üyeler katılmadan önce bir Yemin eder: Skeleton Key (İskelet Anahtar) Twilight Sepulcher’da, Nocturnal’ın Tapınağı’nda kalmalı, ve burası mutlaka tüm tehditlerden korunmalıdır, üyenin ölümünde bile, ve bu koruma Nocturnal, Nightingale’ın ruhunu Evergloam’a, kendi Oblivion Diyarı’na kabul edene kadar devam etmelidir. Bunun karşılığında, Nightingale’lar hayatlarında ne yapmayı düşünüyorlarsa ona uygun kabiliyetler kazanırlar. Sanılan yanlış kanılara rağmen, edilen bu Yemin dini bir meseleden çok, bir iş sözleşmesi gibidir. Çoğu üye Yemin’i gayet ciddiye alsa da, Nocturnal’a bir ilah olarak tapmazlar, tam tersine ona hırsızların koruyucusu olarak saygı duyarlar.

Nightingale Trinity’nin ilk olarak ne zaman oluşturulduğu bilinmez. Tarihteki en ünlü “Nightingale”, Jagar Tharn, ilk olarak 3E 383 sıralarında ortaya çıkmıştır. Ancak, Nightingale’lar Tharn’ın üye olduğu iddaasına karşı çıkarlar, ve aslında Nightingale olarak bilinen ozanın Drayven Indoril, usta bir hırsız (ve Nightingale Trinity’nin bir üyesi) olduğunu ve Drayven’in Jagar Tharn tarafından Staff of Chaos’u çalmak için kiralandığını, bu gerçeğin ise politik sebepler yüzünden çarpıtıldığını söylerler. Nightingale’lar ayrıca Drayven ve Barenziah arasındaki yasak aşktan bir çocuğun doğduğunu, ve bu çocuğun soyundan geleceklerin de kendisi gibi Nightingale olacağını söyler.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.