Bülbüller

Nightingale Trinity (Bülbül Üçlüsü), genellikle sadece Nightingales (Bülbüller), kendilerini Nocturnal’a adamış, son derece yetenekli hırsız üçlüsüne verilen isimdir. Üyeler genellikle Hırsızlar Loncası’nın üst rütbelerinden seçilir. İki grup arasında herhangi bir ortaklık olmasa da ve çoğu lonca üyesinin Bülbüllerden haberi olmasa bile, üçlü aslında lonca yönetimi konusunda gayet etkilidir.

Üyeler katılmadan önce bir yemin eder: İskelet Anahtar, Alacakaranlık Kabri’nde Nocturnal’ın Tapınağı’nda kalmalı, ve burası mutlaka tüm tehditlerden korunmalıdır, üyenin ölümünde bile, ve bu koruma Nocturnal, Bülbül’ün ruhunu Evergloam’a, kendi Oblivion Diyarı’na kabul edene kadar devam etmelidir. Bunun karşılığında, Bülbüller hayatlarında ne yapmayı düşünüyorlarsa ona uygun kabiliyetler kazanırlar. Sanılan yanlış kanılara rağmen, edilen bu yemin dini bir meseleden çok, bir iş sözleşmesi gibidir. Çoğu üye yemin’i gayet ciddiye alsa da, Nocturnal’a bir ilah olarak tapmazlar, tam tersine ona hırsızların koruyucusu olarak saygı duyarlar.

Bülbül Üçlüsü’nün ilk olarak ne zaman oluşturulduğu bilinmez. Tarihteki en ünlü Bülbül, Jagar Tharn’dır; ilk olarak 3. Çağ 383 sıralarında ortaya çıkmıştır. Ancak, Bülbüller Tharn’ın üye olduğu iddiasına karşı çıkarlar, ve aslında Bülbül olarak bilinen ozanın Drayven Indoril, usta bir hırsız olduğunu ve Drayven’in Jagar Tharn tarafından Kaos Asası’nı çalmak için kiralandığını, bu gerçeğin ise politik sebepler yüzünden çarpıtıldığını söylerler. Ayrıca Drayven ve Barenziah arasındaki yasak aşktan bir çocuğun doğduğunu, ve bu çocuğun soyundan geleceklerin de kendisi gibi Bülbül olacağını söyler.