Necromancer’ın Muskası

Son Güncelleme: , Beyaz

Necromancer'ın Muskası
Necromancer’ın Muskası

Necromancer’ın Muskası (Necromancer Muskası olarak da bilinir), Manimarco tarafından oluşturulmuş efsanevi bir artifaktır. Sık sık üzerine süslenen bir kafatasıyla harika bir muska görünümündedir. Plaka zırh takana büyülü eşdeğer bir koruma verir, bununla birlikte yeniden can yenileme, basit silahlara karşı koyma ve manayı (magicka) absorbe etme yetenekleri sunar. Takan kişi Conjuration büyüsüne ilk başladığı yıllardan daha zeki ve çok daha yetenekli olur. Muskayı takanın gücü, dayanıklılığı ve sağlığı artar. Büyücüler ve hırsızlar arasında popüler bir artifaktır. Muska bu dünya için dengesiz bir yapıya sahiptir ve daima kaybolmaya mahkumdur, kaybolduğu vakit eski yerinden çok daha uzak bölgelerde bir başkası tarafından bulunur.

İmperial Simalacrum sırasında muska Eternal Şampiyonu (Eternal Champion) tarafından Yüksek Kayalık (High Rock) veya Summerset Adaları (Summerset Isles) bölgelerinin birinde ortaya çıkarılmıştır. Warp İn The West’e giden olaylarda muska tekrardan, İliac Bay bölgesindeki antik mezarlıkta bir şövalye emriyle bulunmuştur. Muska sonradan Underking’in eline Tiber Septim’in Totemi karşılığında düştü. Warp In The West nedeniyle akıbeti bilinmeyen muskaya rağmen Blade’lerin kimliği belirsiz bir ajanına verilmiş olabileceği muhtemeldir. 3. Çağ 427’de muska, Büyücüler Loncası’nın (Mages Guild) Vvardenfell şubesindeki Archmage Trebonius Artorius tarafından sahiplenilmiştir. Daha sonra Nerevarine şartlara rağmen Artorius’un muskayı kaybettiğini, bütün Telvanni temsilcilerinin Nerevarine’in Archmage unvanı için onunla düello ettikten sonra vefat ettiklerini iddia ederek bu ölümlerin sebebini Artorius’un muskasına bağladı.

3. Çağ 433’de muska İmparatorluk Şehri’nde güvende tutulmak için Arcane Üniversitesi’ne transfer edilmiştir. Manimarco’nun dönüşünden sonra tanrılığa yükselmesiyle, Büyücüler Konsülü (Mages Council) Caranya  bir haine döndü ve muskayı alıp destekçileriyle Ontus Kalesi’ne (Fort Ontus) gitti. Cyrodiil Şampiyonu (Champion Of Cyrodiil) Caranya’nın ihanetini ortaya çıkardı ve onu öldürdü, ardından muska Archmage Hannibal Traven’a geri döndü. 4. Çağ 201’de, Büyücüler Loncası’nın dağılmasından çok sonra, muska yeniden keşfedilmiş ve ardından kaybolmuştur. Windhelm’li Calixto Corrium muska yüzünden kız kardeşi Lucilla’nın ölümünde deliye dönmüştür. Onu hayata geri getirmek için çalışmıştır. Calixto ölü çağrıcıya dönüşmüş, muskayı yaptığı deneyler için kullanmıştır. Muskayı Ejderdoğan bulmuş, şehirdeki katilleri araştırmış ve “Kasap (The Butcher)” adında bir seri katilin izini bulmuştur. Kasap denen seri katil Calixto denen seri katilden başkası değildi, en sonunda katil bulunmuş ve adalet yerine getirilmiştir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: