Namira

Diğer adıyla Namiira, eski ve antik karanlığın Daedrik Prensi’dir. Daedra Ruhu olarak da bilinir, karanlığın ve kara ruhların, böceklerin, sümüklü böceklerin ve diğer iğrenç yaratıkların yöneticisidir. Ayrıca dilencilerle ilişkili olarak gözükebilir.

Büyük Karanlık olarak da çağrılır, ve çağrılış günü İkinci Tohum’un 9.günü’dür. Namira ayrıca kendi shrinelerinde iğrenç kişiler tarafından da çağrılır, ve göz alıcı insanları sevmez. Bununla ilgili bir hikaye de vardır. Hikaye İlk Çağ’da bir kişi ile Namira arasında geçer. Kişinin adı Wheedle’dir, Vadiorman kralının 13.çocuğudur. Dolayısıyla Wheedle’nin tahta geçmek için bir şansı yoktur ve ona gelecek miras ve servet çok azdır. Bu yüzden Namira ile buluşunca, ondan onun çırağı olmayı dilenir ve sonunda kabul eder. Wheedle’ya üç şeyle kutsar, hastalık, merhamet ve umursamama.  Böylelikle Wheedle bir dilenci olur. Berbat bir dilenci… Ancak bu kutsamaları ile adı dilencilerin arasında bir efsane olur, ve umursamama gücünün ona gizli şeylere erişim verdiğini fark eder. İnsanlar farkında olmadan Wheedle yanlarındayken çok önemli şeyler söyler. Wheedle zamanla şehirdeki her vatandaşın nereye geleceğini ve gideceğini öğrenmeye başlar. Bu gün, eğer bir şeyi gerçekten bilmeyi istiyorsanız size dilencilere gitmeniz söylenir. Onlar şehirler boyunca kulaklara ve gözlere sahiptir. Vatandaşların bütün ufak gündelik sırlarını bilirler. Hikayenin tamamı “Beggar Prince” kitabında anlatılır..

Namira’nın Yüzüğü

Eseri Namira’nın Yüzüğü diye isimlendirilir. Bu yüzük ile “ölünün ziyafetini çekebilirsiniz”. Bu yüzüğü Daggerfall Kahramanı, Cyrodiil Şampiyonu ve Son Ejderdoğan elde etmiştir..