Nafaalilargus

Son Güncelleme: ,

Nafaalilargus, Tiber Septim için çalışan ve onun Tamriel’daki fetihlerine yardımcı olan kırmızı ejderhadır. Tiber’e çok sadık olmakla beraber imparatorluk tacının mücevheri olarak iltifat edilir.

Tiber Septim Tamriel’ı işgal ederken sıra Hammerfell’e geldiğinde buradaki Redguardlar karşısında biraz zorlanmıştı. Hammerfell’in bir kısmı işgal edildiğinde Redguardlar bu işgale direniş gösterme konusunda ikiye bölündüler. Kendilerine Forebears adı veren ve Redguard’ların Yokuda’dan gelen geleneklerini sürdüren, gelenekçi kesim imparatorluğa karşı isyan etti ve bağımsızlık savaşı verdi. Fakat Crown denen karşıt kesim farklı ırk ve kültürlere daha hoşgörülüydü. Dolayısıyla bunlar Tiber Septim’in imparatorluğunu kabul ettiler. Hal böyle olunca Crown ve Forebear taraftarları kendi içinde çatıştı ve zayıflayan Redguardlar Hammerfell’deki bağımsızlıklarını tamamen kaybettiler. Sadece Stros M’Kai adasında kendi hükümlerini sürüyorlardı. Bu adayı işgal etmek için Tiber Septim Nafaalilargus’u ve Lord Amiel Richton’ı görevlendirdi. Adanın prensi Prens A’tor’un donanması ile Amiel Richton’ın komutasındaki donanma Hunding Körfezinde karşı karşıya geldi. Prens zehirli bir ok ile vurulur ve ejderha Nafaalilargus alevli nefesiyle prensin gemisini denizin soğuk sularına batırır. Sonucunda adayı imparatorluk ele geçirmiştir.

Stros M’Kai’nin ele geçirilmesinde sonra Nafaalilargus adadaki sarayın derinliklerinde yatan Prens A’tor’un ruh cevherini korumakla görevlendirilir. Fakat 2. Çağın 864. yılında ejderha Cyrus tarafından öldürülür. Cyrus The Elder Scrolls Adventures: Redguard oyununun ana karakteridir.

Lakin ejderhaların doğası gereği Nafaalilargus tamamen ölmüş sayılmaz. Tekrar dirilme ihtimali vardır. Blades örgütünün kitabı olan Atlas of Dragons’da Nafaalilargus’a çok benzeyen Nahfahlaar adında bir ejderha daha vardır. Bu her iki ejderha insanlarla ittifak yapmış ve onlara yardımcı olmuştur. Kitapta anlatılana göre 2. Çağın 369 yılına kadar Wayrest kralı II. Casimir ile ittifak yapmıştır. Sonrasında ise ejderhanın yerinin bilinmediği kaydedilmiştir. Eğer bu iki ejderha aynı ejderha ise aradan geçen yıllardan sonra Tiber Septim’e hizmet etmiş olabilir.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: