Naemon

Naemon
Prens Naemon

Prens Naemon, Kral Hidellith ve Tuinden’in oğludur. Ayrenn ortalıktan kaybolunca tahtın varisi ilan edilmiştir. Gençliği de geleceğin kralı olmak için yetiştirilmekle geçmiştir. En alim Altmerlerden ders almıştır. 2. Çağ 580’de Kral Hidellith hayata gözlerini yumduğunda prens tahta geçme törenlerine başlamıştır. Bu sırada beklenmedik bir şekilde Ayrenn çıkagelir. Kralın ilk doğan çocuğu olduğu için haliyle taht üzerinde hak iddia etmiş ve Kraliçe olmuştur.

Prens bunu sineye çeker, bir süre sonra da Skywatch validesi Estre ile evlenir. Estre ise azimli ve kurnaz birisidir, ona göre tahtı Naemon hak etmektedir. Bu amaçla işe koyulur, Ayrenn’i düşürüp kocasını kral kendisini de kraliçe ilan etmek istemektedir. Hatta milliyetçi bir yasadışı örgüt dahi kurar. Bir süre sonra bu gerçek ortaya çıkar ve Ayrenn, Estre’nin infazını emreder. Prens bunu kabullenmez ama öfkesini de belli etmez. Ayrenn ve heyeti, hükmü altındaki toprakları geziye çıktığı sırada prens ihanet edip ablasını öldürme planı yapar. Elden Root ziyareti sırasında Naemon harekete geçer ve şehrin altındaki güneş sistemi modelini gezdirirken büyü kullanıp Ayrenn’e saldırır. Lakin büyü geri teper ve Naemon ogrime dönüşüp hayatını kaybeder. Ayrenn ise bu duruma üzülür, kardeşinin kahramanca savaşarak öldüğünü ilan eder.

İşler bununla kalmaz, Naemon’un sadık yardakçılarından Pelidil, Estre’nin kurduğu örgütü tekrar toplar ve çaldığı Magnus Asası ile Naemon’u lich olarak diriltir. Lich (Ölümbaz) olarak dirilen prens, hortlak ordusunu Greenshade bölgesine salar ve ortalığı talan eder. Asayı kullanarak bölgeyi yıkıma sürüklemeye çalıştığı sırada Dominyon askerleri tarafından öldürülür.