Mirmulnir

Son Güncelleme: , Beyaz

Milmulnir ejder dilinde ismi “Sadakat Güç Av” anlamına gelen bir ejderhadır.

Milmulnir Ejder Savaşı(Dragon War)’ından kurtulan az sayıda ejderhadan birisidir. 3Ç 373’e kadar yaşadığı söylenir. En son 2Ç 212’de Skyrimde, Reach bölgesinde Blades tarafından görülmüş. Ustası Alduin’in dönüşünden önce ölüp ölmediği tam olarak bilinmemektedir. Alduin geri döndükten sonra Skyrim toprakları üzerindeki Ejder mezarlarını araştırmıştır ve burada yatan ölü ejderhaları canlandırmıştır. Büyük ihtimalle de Mirmulnir ustası gelmeden ölmüş ve geldiğinde ustası tarafından tekrar canlandırılmıştır.

Milmulnir yeniden canlandığında Whiterun yakınlarındaki bir gözcü kulesine saldırmıştır. Ortalığı talan etmiş ve bir çok askeri öldürmüştür. Olay üzerine Whiterun Jarl’ı, Balgruuf the Greater gözcü kulesine bir grup asker yollamıştır.

Askerlerin arasında Son Ejderdoğan da vardır. Fakat Ejderdoğanın, Ejderdoğan olduğundan henüz haberi yoktur. Gözcü kulesinde yaptıkları savaşın ardından Mirmulnir öldürülür ve bir daha geri dönmez. Ejderdoğan istemsiz bir şekilde Mirmulnir’in ruhunu çeker. Bunu hisseden Greybeards, Ejderdoğan’ı High Hrothgar’a çağırırlar. Böylece Ejderdoğan gücünün farkına varır…

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: