Maormer

Maormer Askeri
Maormer Askeri

Deniz Elfleri veya Tropikal Elfler olarak ta bilinen Maormer’lar, Yaztutan Adası’nın uzak güneyinde bulunan Pyandonea adasındaki krallığın Mer (Elf) halkıdır.

Tarih

Bir zamanlar Pyandonea’nın Maormer’larının Yaztutan Adası’nda sürgün edildiğine inanılıyordu. Ancak Kristal Kule’deki (Crystal Tower) goblinler Maormer’ların kendi anayurtları Almeris’ten ayrıldıkları hikayesini anlatır. Efsaneye göre, güçlerini topraklarında bir isyan başlatmak için kullanan Maormer lideri Kral Orgnum bir zamanlar olağanüstü zenginlikte bir Aldmer asilzadesiydi. Ancak kendisi ve takipçileri Aldmeris tarafından aşılmaz bir sise, Pyandonea, Sisin Maskesi’ne sürgün edildi. Bu sürgün, Orgnum’un takipçilerini çok etkiledi ve Aldmeris vatandaşlarını bir daha rahatsız etmediler.

Maormerlar, Yaztutan Adası’nı fethetmeye çalışırken oldukça acımasızlardı, Birinci Çağ ve İkinci Çağ sırasında tahrip edilmeyen Altmer kıyısı kalmamıştı. Maormerlar tarafından başlatılan her saldırı, Orgnum’un liderliğinde olmuştur ve Maormer tarafından yapılan saldırıların ve planların sayısına rağmen, bu saldırıların her biri başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Dominion’ın Colovia Kralları’nın, anayurtlarının batı kıyıları boyunca kurulmuş Maormer kolonilerini yok etmelerine izin vermelerine rağmen Maormerlar, ikinci Aldmeri Dominion’un müttefiklerinden olmuştur.

Maormerların belgelenmiş son kayıtları 3E 110 Ada Savaşı’ndadır (War of the Isle). Antiochus Septim ile Yaztutan Adası krallarının birleştirdiği İmperyal ordusu ve Yaztutan kraliyet donanması, Psijic Tarikatı’ın büyülü yardımlarıyla, Pyandonean’ı yok etmeyi başardılar. Denir ki Arteum’dan gelen Psijic tarafından yaratılan bir fırtına Orgnum’un ordusunu imha etmiştir ve bundan sonra Orgnum, başka bir savaşa güç ve cesaret bulamamıştır.

Görünüm

Maormerlar boş, beyaz gözleri ve onları beyaz bir jöleden yapılmış gibi gösteren, bukalemun gibi tamamen renksiz ciltleriyle bilinirler. Bukalemun tarzı tenleri, Bosmerların ağaçların gölgesinde kaybolmaları gibi, onları neredeyse görünmez kılar.

Kültür

Maormer lideri, Kral Orgnum’un ölümsüz olduğu bilindiği gibi, yıllar geçtikçe de gençleştiği söylenir. Kendisine Satakal’ın Yılan Tanrısı der.

Maormerlar yılan büyüleri konusunda oldukça uzmanlaşmışlardır. Ada yılanlarını terbiye ederek bir at veya savaş müttefiki olarak kullanabilirler. Bu deniz yılanları zaman zaman Kral Orgnum’un muhafızları olarak hizmet vermişlerdir.

Ayrıca Maormer’ların gemileri zarsı yelkenleri, sağlam kitinden yapılma gövdeleri ve belirgin bayraklarıyla nereden bakılırsa bakılsın tanınabilir.