Magnus

Bir et’Adadır ve büyünün tanrısıdır. Şafak Çağı’nda ve kendisiyle beraber birkaç et’Ada Lorkhan tarafından ölümlü evreni Mundus’un yaratılması konusunda ikna edilmişlerdir. Evreni yaratmak için gereken planları ve çizimleri Magnus hazırladığından kendisine mimar da denmektedir.

Mundus yaratılırken et’Adaların gücünün bir kısmını feda etmesi gerçeği ortaya çıkar. Magnus bu hatasını farkeder ve çalışmayı iptal ettiğini duyurur. Bu olay üzerine et’Adalar Adamantine Kulesinde bir konsey yapma kararı alır. Konseyde Lorkhan’ın bu hilekarlığından ötürü cezalandırmasında fikir birliğine varırlar.

Toplantıdan sonra O ve beraberinde birkaç et’Ada ile ölümlülerin evrenini terkeder. Çıkarken semada bir delik açar ve bu delik kendi adıyla isimlendirilecek olan güneşe dönüşür. Onunla ayrılan diğer et’Adalar da delik açarak çıkarlar. Onların açtığı delikler de Magna Ge olarak adlandırılır ve bunlar da yıldızlardır. Magnus ayrılırken büyü gücünün bir kısmını yeryüzünde bırakır. Bu büyü ölümlülerin kullandığı büyünün kaynağıdır.