Mabet Temizliği

Kitap Künyesi
Oyunlar: Oblivion, Skyrim, ESO
Çevirmen: Alper Kurt
Orijinal İsim: Cleansing of the Fane

Editörün Notu: Elinizde tuttuğunuz İlk Çağın, Allessia Tarikatı yıllıklarından kalan tek sağlam parçadır. Canulus Gölü’ndeki Adalet Savaşında inşa edilen, (1.Ç 2321) arşivleri ya yakılmış ya da tahrip edilmiş devasa inziva evinde bunca yıldır bozulmadan korunmuş.

Aynı zamanda Alessia tarikat el yazmalarının Alessia’nın Tanrılaştırması’ndan alınan referanslarda yazıldığını da unutmayın. (1Ç 266).

Bu yazıda Kutsal Alessia’nın 127 yılında vuku bulan olayları kaydedilmiştir.

Tüm diyarlarda karanlığın hakim olduğu gün bu yıla aitti. Güneş, üç günlük Masser Ayı gibi görünüyor ve yıldızlar günortasındaki gibi sönüp parlıyordu. Bu olay 5 Mart günü gerçekleşti. Tüm bu olayları görenler, dehşete düştüler ve olayları takiben çok kötü şeyler olacağının farkına vardılar. Nitekim oldu da, aynı yıl Kral Belharza zamanından beri eşi benzeri görülmemiş bir şeytan akını, Elf yapımı Malada tapınağından akmaya başladı. Bu şeytanlar ülkeye öylesine elem getirdiler ki insanlar ne topraklarını sürebildi, ne ekin ekebildi, ne de bunları hasat edebildiler, bunun üzerine Maruk’un kardeşleri diye bilinen insanlar çıka geldiler. Ve sonra da Baş keşiş Cosmas kardeşleri toplayıp, hepsini Elf lisanında Yüce Mabet olarak bilinen Malada’ya gönderdi ve kutsal ateşle karşı karşıya kalan ahmak şeytanlar yok edildi, birçok şeytani eser ve kitap birbiri ardına yakıldı. Ve ülke uzun yıllar huzur içinde yaşadı.