Lycanthropy

Son Güncelleme: , mertusta

Bir hastalık olan Lycanthropy, mağdur kişinin yarı-canavara dönüşmesine neden olur, ve genellikle çoktan olan bir kişi tarafından ısırılınca meydana gelir. Bütün ırklar Lycanthropy’e yakalanabilir; fakat, Argonian ve Bosmer ırkı bir şekilde bu hastalığa karşı dayanıklıdır, çünkü ırksal özellikleri olan hastalığa dayanıklılık sağlar.
Lycanthropy’nin kendisi Hircine tarafından yaratılmıştır, ve aynı zamanda Lycanthropy’e yakalanan kişilerin koruması olarak görev alır. Bu hastalık, hastalığı kapan kişiye kana açlık hissi uyandırır, yani dönüştüklerinde birilerini öldürmek zorundalardır. Bu hastalığın tedavisinin High Rock’taki Glenpoint’in dağ eteğindeki tepelerde olduğuna inanılır.

Türleri
Werewolves(Kurtadamlar) insanlar arasındaki en bilinen formdur, özellikleri saf olması ve son derece zor bulunur, Betmer (beastfolk). Neredeyse Tamriel’in her yerinde bulunabilirler, özellikle Skyrim’de.
Werebears: Solstheim’de ve Skyrim’de bulunabilirler, fakat The Elder Scrolls V: Skyrim oyununda hiç gözükmemişlerdir.
Wereboars: sadece High Rock’ta bulunan bir türdür.
Werevultures: Valenwood’da çok nadir bulunan bir türdür.
Werelions: Elsweyr ormanlarında bulunabilirler.
Werecrocodile: Black Marsh’ın ıssız bataklıklarında pusuya yatmalarından bilinir.
Weresharks: M’aiq the Liar’e göre deniz yakınlarında bulunurlar, fakat hakkında çok az bilgi vardır.

Bu gibi türler kökenleri olan yerlerde çok daha fazla bulunur, fakat elbette ayrıca yakınlardaki yerlerde de bulunabilirler.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: