Luciana Pullo

I. Reman Cyrodiil’in ordusundan bir cenk büyücüsü olan Luciana Pullo, Akavirliler ile yapılan Soluk Geçit Savaşı’nda bütün bir Tsaesci birliğini yakarak yok etmiştir. Bu hareketi ona Alev Bakiresi unvanını kazandırır.

Luciana Pullo
Luciana Pullo

1. Çağ 2712’de Reman’ın ordusuyla Vadiorman (Valenwood) seferine çıkar. Ele geçirdikleri bir Orman Elfi ‘ni, asaların saklandığı odaya kapatırlar. Şansına bu Bosmer da güçlü bir büyücüdür ve yarattığı büyü patlaması sonucu Luciana Pullo, Mekanik Şehir ‘e (Clockwork City) ışınlanır. Burada Sotha Sil tarafından ölüm döşeğindeyken bulunur. Sotha, büyücüyü tedavi eder. Ayrıca Luciana hamiledir ve karnındaki bebeği de kurtarılır. Sotha Sil bu sırada bir kehanette bulunur: Luciana gelecekte büyük bir ışık yayacaktır.

Luciana’nın bebeğinde doğuştan kalp hastalığı vardır ve tedavi etmesi için meditasyondaki Sotha Sil’e yalvarır fakat ret cevabı alır. Sotha’nın dediğine göre, bebeği iyileştirecek gücü olmasına rağmen mevcut şartlarda bunu yapamayacağını söyler ve Luciana’yı yanından uzaklaştırır. Luciana da Mekanik Şehir’deki görevine devam eder fakat Sotha Sil’den nefret etmeye başlar.

2. Çağ 582 civarında Nocturnal Mekanik Şehri ele geçirme planını uygulamaya koyar. Yarattığı gölgeyi Sotha Sil kılığına büründürür ve amacına ulaşmak üzereyken, Luciana Pullo durumu fark eder. Divayth Fyr ile beraber ışık yaratarak gölgeyi meditasyonda olan Sotha Sil’den uzak tutmaya çalışır. Bu sayede de kehanet gerçekleşmiş olur.