Lilmoth

Son Güncelleme: ,

File:Lilmoth.pngLilmoth, Oliic Koyu’nda bulunan, Kara Bataklık‘ın ana şehirlerinden biridir. Tamriel‘in en güneydoğuda bulunan şehridir ve Kara Med Cezir gladyatör takımının eskiden ev sahipliğini yapmaktaydı.

Tarihi

İmperyal‘lerin gerçekte bir Argonyan şehri olan Lilmoth’a yerleşmesinden önce, burası Argonyan kral/kraliçeleri tarafından yönetilirdi. Şehirde İmperyal’lerin egemen oluşunun bilinen ilk tarihi 3. Çağ‘ın 109 yılında Magnus Septim’in Hellena ile evlenip bölgeye hakim olmasıydı. Ancak, İmperyal kolonilerinin buraya yerleşmesinden önce,zaten buranın halkı Cyrodiil‘lilerin alışkanlıklarına sempati ile yaklaşmışlardı, Reman İmparatorluğu zamanlarında Dunmer‘larla savaşırken bu sempati oluşmuştu.

4. Çağ‘ın ilk yıllarında yüzen şehir Umbriel tarafından Lilmoth’ta kayıplar yaşanmıştır. Bu olay aynı zamanda “Lilmoth’ta ki katliam” olarak ta bilinir ve tarihin en korkunç olaylarından biridir. Annaig Höinart ve Mere-glim’de burada doğmuşlardır.

Mimarisi

Lilmoth’un mimarisi genellikle eskidir, çürük ve harap olmuş İmperyal villaları bulunur. Şehir merkezi ayrıca
[abbr title=”Pusbottom”]İrinaltı[/abbr] olarak da bilinir ve ilk inşa edilen yerlerden biridir. 4. Çağ’ın başında kirli ve pis merkez fakirlerin ve davalıkların yaşadığı bir yere dönmüştür.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: