Kvatch

Kvatch
Kvatch

Kvatch, Anvil ve Skingrad’ın arasında, Altın Sahil’in iç bölgesinde kalan, bir dağın tepesinde kurulan bir şehirdir.

Kvatch’ın erken tarihi, 1Ç 472’de biten Kvatch ve Skingrad Krallıkları’nın çarpışmaları, Dürüst Rislav (Rislav The Righteous) adlı kitapta da bulunabilir.  O zamanlarda Kvatch Krallığı, Kral Justinius dönemini yaşıyordu. Kral’ın kızı Belene de, muhtemelen iki krallık arasında barış olması için, Skingard Prensi ile evliydi.

Beşinci yüzyılın sonuna doğru, Batı Colovian Krallığı, Alessian ordusu ve reformunu durdurmak için Kvatch ve Skingard Krallıkları ile müttefik olmuştu.

Bazı kaynaklara göre 3Ç 249’da Camoran Usurper tarafından yapılan bu yağmalama, yağmalamaktan öte büyük bir yerleşimdi.

Bu savaş olurken, Antus Pinder bu şehrin savunmasını yönetti. Büyük bir yenilgi almasına rağmen Kvatch şehrine cesaretini ve ruhunu hatırlatmak için heykeli yapıldı.

Kvatch’ın son dönemlerde en iktidarlı ailesi Goldwine soyuydu. 3Ç 432’de bilinmeyen bir eylem Count Haderus Goldwine’ın iki oğlunun da ölümüne neden oldu. Bu durum Kvatch’da huzursuz bir döneme yol açtı. 3Ç 433’de; şehir Ormellius Goldwine’ın yönetimi altındaydı. Uriel Septim VII’nin suikastından çok vakit geçmeden, şehir Oblivion Krizi‘nin yol açtığı Daedra‘lar tarafından yağmalandı ve yok edildi.

4. Çağ başlarken, Daedra’ların yönetimi sona ermiş, şehirden geriye sadece bir mabet ve bir kale kalmıştı. 4Ç 171’de Büyük Savaş‘ın patlak vermesiyle, Kvatch yeniden inşa edildi.