Kothringi

Son Güncelleme: , mertusta

Kothringi
Kothringi

Parlak İnsanlar olarak bilinen Kothringiler, Kara Bataklık’ta kabile halinde yaşayan gümüş derili insanlardır. Bir zamanlar Tamriel kıtasının yerlisi olan tek insan ırkı oldukları düşünülürdü. Kothringiler oldukça hevesli denizcilerdi. İkinci Çağın beş yüz altmış senesinde Khanaten Gribi’ni Vadiorman’a ve yakın çevrelere yayarak Balyozyurt’a kadar yelken açmışlardı. Kothringilerin bu grip tarafından yok edildiği sanılıyordu. Her ne kadar gribe maruz kalanların bir kısmı Kıpkırmızı Gemi ile birlikte batıya doğru, Tamriel’den çok uzağa kaçmış olsalar da bir daha asla görülmediler. Ancak efsaneler, o gemiyi gördüklerini düşünen ve hikayelerini anlatmak için yaşamayan insanlarla doludur.

Kothringi ırkının yok olduğu inancının yaygın olmasına rağmen birkaç Kothringi doğal olmayan yollarla gripten kurtulmayı başardı. İkinci Çağın beş yüz altmış birinci senesinde Shadowfen’de bir Kothringi yerleşimi olan Stillrise Köyü’nün şefi, salgın hastalıktan sağ kurtulabilmek için umutsuzca Clavius Vile ile anlaşmaya girdi. Clavius Vile anlaşmaya uydu ve köy halkını ölümsüz iskeletlere dönüştürdü. Köylüler, yanılsama büyülerini uygulayarak eski görünümlerini devam ettirdiler ve ölümsüz bir hayat sürdüler ancak ikinci çağın beş yüz seksen ikinci senesinde Kara Solucan Tarikatı’nın ölümsüz halkı köleleştirme girişimleri sonucunda sırları keşfedildi. Köylüler, tarikat üyelerini başarıyla geri püskürttü ancak bir süre sonra kendi aralarında iç çatışma ortaya çıktı. Laneti yok etmeyi ya da bu lanetle beraber ölümsüz bir iskelet olarak yaşamayı seçip seçmedikleri ise bilinmiyor. Zuuk kasabasının yakınlarında Drillk adında yalnız bir Kothringi insanı, kilittaşının gücünü özümseyerek gribe karşı bağışıklılık kazanmayı başardı. Kilittaşının gücünü özümseyen Drillk, ikinci çağın beş yüz seksen ikinci senesinde kilittaşının gücünü elde etmek isteyen Aldmeri Dominion ve Ebonheart Paktı tarafından hedef alındı. Drillk, istilacı Aldmeri Dominion’a karşı Ebonheart Paktı tarafından kurtarıldı ancak kilittaşının gücünün kendisinden alınmasının onu öldüreceği söyledi. Ebonheart Paktı’nın Drillk’i öldürüp öldürmediği ise bilinmiyor.

Kültür

Kothringiler hakkında bilinen az detay vardır. Genellikle çıplak gezerlerdi ancak az bir kısmı yerli toprakların dışında kıyafet giymeyi tercih ederdi. Emek Tanrısı olarak bilinen Z’en adında bir tanrıya, Dibella, Kynareth ve Mara’ya ibadet ederlerdi. Kothringi şövalyeleri bir imparatorluk garnizonu olan Gideon’un büyük bir kısmını oluşturuyordu ve Reman Hanedanı’nın son hükümdarı olan İmparator III. Reman’ın eşi İmparatoriçe Tavia da eşini öldürmek üzere birlikte komplo kurduğu Zukk adında bir Kothringi şövalyesine sahipti. III. Reman’e başarıyla suikast düzenlendikten sonra Zuuk Shadowfen’e geri göndü ve sonunda onun adını alan bir kasaba kuruldu.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: