Kışhisar (Winterhold)

Skyrim‘in kuzeybatısında bulunan ve zorlu hava koşulları olan bir bölgedir. Kuzey sahili Hayaletler Denizi’ne açılır, güneyinde Miğferyeli, batısında da Seheryıldızı bulunur. [abbr title=”The Great Collapse”]Büyük Çöküş[/abbr] sırasında eskiden bölgenin merkezi olan şehrin büyük oranı yok olmuştur. Kışhisar Koleji, Kışhisar’ın yıkımından sorumlu gibi görünüp bağışlanmasına rağmen bölgede akılda kalabilecek, en kayda değer şeydir. Şehrin geri kalan bölümü kolejin girişinde bulunur.

Bu bölge içinde çok soğuk ve karlı sahiller bulundurur, ve aynı şekilde karlı dağlar da bulunur. Ve bu dağlar Kışhisar bölgesi ile Akdiyar bölgesinin sınırını çizer, aynı zamanda [abbr title=”Eastmarch”]Doğu Hududu[/abbr] kuzey sınırını da çizer. Doğu bölgede deniz ve dağlar arasında buzdan bir düzlük bulunur, burada elementler sertleşmiştir. Şehrin doğusunda ve kuzeyinde bulunan kaya ve buz kütlelerinin içinde çakıllar vardır.

Her canlı bu iklimde yaşayamaz, sadece kar üzümlerinin yetişebildiği bu bölgede bolca buz trolü, kar ayıları, kar kaplanları ve aygırlar bulunur. Ilgımlar ve Buz Hayaletleri’nin çoğu maceracının ölümüne sebep olmaktadır.