Keening

Son Güncelleme: , mertusta

Keening
Keening

Bu eski zamanlardan kalma Dwemer hançeri, İlk Çağ’da Lord Kagrenac tarafından yapılmıştır. Ek olarak 2 tane daha farklı parça yapmıştır, Sunder adlı bir balyoz ve Wraithguard adında bir eldiven. Bunlar Lorkhan’ın Kalbine ulaşmak için tamamlayıcı özellikteydi, ayrıca bu parçalar gücünü Kızıl Dağ’ın altında yatan Lorkhan’ın Kalbinden alıyordu.

Ayrıca, Keening Wraithguard ile takılmazsa kuşanmış kişiyi öldürebilir. Kısacası, eğer Keening’i kullanacaksanız ölümden kaçınmak için Wraithguard’ı da kuşanmak zorundasınız. Fakat, The Elder Scrolls V: Skyrim oyununda Dragonborn, Keening’i Wraithguard’ı takmadan kullanmıştır, ve ölmemiştir. Bunun nedeni hiçbir zaman açıklanmamıştır.

The Elder Scrolls III: Morrowind oyununda bu hançer ana görevde Dagoth Ur.’u yenmek için kullanılmıştır. Odrosal’da Dagoth Odros tarafından taşınmıştır.

The Elder Scrolls V: Skyrim oyununda Keening “Keening’s Sting” adlı benzersiz bir tılsıma sahiptir, bu tılsım Can, Efsun ve Kuvvet’ten her bir vuruşta 10 emiyordur. Keening bir soul gem ile doldurulamaz. Tılsımın sonsuz kere kullanılabileceği teoridedir, fakat bir daha doldurulamaz, ve bu onu sadece 1 kerelik tılsım yapar, ve bir Elf Hançeri ile aynı hasara ve ağırlığa sahip olur.

Arniel’in Çalışması (Arinel’s Endeavor) adlı görevi bitirmeden önce, Keening “Mortal Wound” isimli benzersiz bir tılsıma sahiptir, bu tılsım, Keening kuşanılmış ise can, efsun ve kuvvetten 5 azaltıyordur.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: