Kasiliman (Coldharbour)

Coldharbour, otorite ve düzenin Daedrik Prensi Molag Bal’ın yaratmış olduğu Oblivion’daki diyardır. Burası Nirn’ün kıyametten sonraki halinin bir kopyasıdır adeta; yanan bir gökyüzü, balçık kaplı araziler ve kararıp yıllanmış antik kalıntılarla doludur.
Ak Altın Kule’nin bir kopyası da bulunmaktadır. Bu kuleden kan ve pislik püskürmektedir… Diyar ıssız, acı verici ve sıra dışı bir şekilde büyü babında soğuğa karşı dayanıklılığınız olsa bile diyardaki soğukluğu iliklerinize kadar hissedersiniz.

Ejder ateşi sönükken Molag Bal, 2Ç 583 tarihinde Tamriel’i Coldharbour’un içine çekmeye yönelik çalışmalar yapmıştır.

Sotha Sil, Molag Bal ile anlaşma yapmak için 1Ç 2920 tarihinde Coldharbour’a gitmiştir. Büyücü Morian Zenas Oblivion diyarlarına yapmış olduğu yolculukların Coldharbour ayağında buranın Nirn’ün benzeri olmasının da etkisiyle ortamdan çok etkilenmiş ve ağladığını On Oblivion (Oblivion’da) isimli kitabında belirtmiştir. Safkan Vampir Lord kanına sahip dişiler Coldharbour’un kızı olarak bilinir. Şafak Kültü’nün kurucusu Mankar Camoran bir söylevinde yanlışlıkla Coldharbour’u Meridia’nın diyarı olarak belirtmiştir. Halbuki burası Molag Bal’ın diyarıdır…