Kardeşlerin Savaşı

Son Güncelleme: , mertusta

Kitap Künyesi
Oyunlar : ESO
Çevirmen: Diist Kiin
Orijinal İsim: The Brothers’ War

Akaviri İstilası boyunca, 2. Çağ 572’de, Prenses Nurnhilde’nin ikiz kardeşleri, Jorunn the Skald ve Fildgor Güçlü Prens (Fildgor Asabi Prens olarak da çağrılır, ama asla yüzüne söylenmez), iki farklı yerdelerdi. Jorunn en yakın yoldaşlarıyla Vadikent’te idi, Ozanlar Sürüsü ile. Fildgor bu sırada Skyrim’in kuzeydoğu kıyısındaydı, Dir-Kamal’ın Akaviri birlikleri saldırdığında ablasıyla yan yana savaşıyordu. Akaviri’nin Miğferyeli’ne karşı yollarını çizdiği gibi, Jorunn ve yoldaşları kendi yollarını meşhur Kuzeyli şehrine doğru dövdüler.

Fildgor, bu sırada, üst üste kıyı için yapılan savaş esnasında hiddetlenmiş, haşmetli öfkesiyle birlikte savaş yiğitliğini kanıtlamıştı. O çoğu kez kendi yoldaşlarının önünü açmıştı, Fırtınayumruk Klanı’ndan oluşmuş Fırtınayumruk Birliği’nin.

Jorunn ve Fildgor, en yakın yoldaşlarıyla birlikte, her biri Miğferyeli’nin geniş kapılarının kırılmasını görme zamanında ulaşmıştı. Kardeşler yiğitçe savaştı, ama şehrin düşmesine ya da Kraliçe Mabjarn ve sarayın savunmasında savaşırken düşen ve herkesin sevdiği Nurnhilde’nin (Kıse ve Öz Kraliçe) ölmesine engel olamadılar. İkizler, çok yıllar boyunca yakın olmayanlar, her şeye rağmen aşina yoldaşlıklarına döndüler ve işgalcileri püskürtmek için birliğe katıldılar. Şükürler olsun ki Jorunn’un Kara Elfler ile ittifakına ve beklenmedik ama hoş karşılanmış Argonyalıların yardımıyla, Akaviri işgali sonunda ezilmişti.
Jorunn ve kuvvetlerinin Miğferyeli’ne döndüğü gibi, Fildgor yönetimi talep için öne atıldı. Kriz bitmişti, ve talebini itmek için kararlıydı. Jorunn’un kabulünü bekliyordu, tıpkı kardeşinin Fildgor’un yüzündeki öfke ve kontrolsüz hırsına karşın yaptığı gibi. Ama Jorunn reddetti. Skald Prens, Skald Kral olmada kararlıydı, Fildgor’un hırslarıyla nelere yol açabildiğini görmüştü. Savaşta, Fildgor’un onun yanında olmasını isterdi. Ama kendi halkı için bir lider olarak? Jorunn gerçekten tahta oturmak istemedi, ama başka çaresi olmadığını hissetti. Fildgor’un halkı için iyi bir yönetici olabileceğine inanmadı.

Jorunn’un karşı koymasıyla kudurmuştu, Fildgor Fırtınayumruk Klanı’nı ve diğer destekçilerini diyar boyunca topladı. Her şeye rağmen, o gerçek bir Kuzeyli savaşçıydı, kardeşi gibi bir şarkıcı ve âlim değildi. Jorunn, krallığın iç savaşa yöneldiğini fark etti ve Fildgor’u teke tek bir dövüşe davet etti. Güçlü Prens gülümsedi, ozan bir kardeşi kolayca yenebileceğine dair inançlıydı. Kabul etti, ve yakın tarihteki en uzun üç saat başlamış oldu. Kardeşlerin savaşı sürüyordu.

İki kardeş savaştan zarar görmüş sarayın dışında savaştı. Dövüş acımasız ve uzundu. Silahlar çarpışıyor, savuşturuyor, bir araya geliyor, ayrı düşüyor, ve kan çekiyordu. İki kardeşin de büsbütün tükenmeden üstünlük kazanmaya gittiği fark edildiğinde, Jorunn kimsenin sahip olduğunu bilmediği yedeklerini (?) çağırdı. Fildgor’un silahına vurdu, çatırdattı. Sonra Fildgor’a düz darbe vurdu (?) ve teslimini talep etti.

Başka bir seçenek gözükmüyordu, Fildgor teslim oldu. Ama yanan öfkesi ve hiddeti sinirli fırtına (?) gibi çevreledi. Kırık bir kalple, Jorunn kardeşini sürdü ve Fırtınayumruk Klanı’nı onu destekledikleri için basit [bir klan hâline getirdi]. Fildgor Jorunn’un adını ve ölmüşünü lanetledi. Bu arada Skald Kral kabiliyetli ve sevilen bir kişi olduğunu kanıtlamayı sürdürüyordu, Güçlü Prens söylentilere göre Daggerfall Covenant topraklarına kaçtı. Belki bir gün Kardeşlerin Savaşı devam eder.

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: