Karanlık ve Ak Ruhlar

Son Güncelleme: , mertusta

Kitap Künyesi
Oyunlar : Oblivion, Skyrim
Çevirmen: Enes Yetiş
Orijinal İsim: Souls, Black and White

Ruhun doğası meçhuldür. Bunu kavramaya çalışan büyücüler, hep kayıplara karışmıştır. Bilinen tek şey ruhun hasat edilebilen, mistik bir enerji olduğudur.

Ölü veya diri bütün yaratıklar birer ruh tarafından desteklenmiştir. Ruh olmadan, yalnızca etten ve kemikten ibaret olurlar. Bu dirimli güç yeterince kapasitesi olan ruh cevherleri içerisinde muhafaza edilebilmektedir. Daha sonar da cevher vasıtasıyla ruhlar, sihirli nesneleri güçlendirmek için kullanılabilir.

Yüzyıllar süren deneyler sonucunda ruhların, kara ruhlar ve ak ruhlar olarak ikiye ayrıldığı görülmüştür. Yalnızca nadide kara ruh cevheri, bir adam veya bir elf gibi daha büyük ruhları hapsedebilir. Daha küçük yaratıkların ruhlarını tutmak için muhtelif renklerde daha küçük ruh cevherleri kullanılır, ki bunların tümüne ak ruh cevherleri denilmiştir. Ruhların ak ve kara olarak ayrılmasının hikmeti bundan kaynaklanır.

Ak ruhlar pek güçlü olmamasına karşın, çok daha güvenlidir. Yeni başlayan Mistisizm öğrencileri kesinlikle maymun iştahlılık edip de kara ruhlara veya kara cevherlere yönelmemelidir. Kara ruh cevherlerini güçlendirmede kullanılan ölü çağırma sanatı hakkında, olur da loncanın koyduğu kuralları çiğnerseniz şayet, onları uzun sure üzerinizde taşımayın. Eğer cevher, içerisindeki ruh ile aynı büyüklükte ve güçte değilse, ona dokunduğunuz anda, ruhunuzdan bir parça yanlışlıkla ruh cevherinin içine sızabilir.

 

Eğer yazım veya bilgi hatası bulduysanız ilgili yeri seçip Ctrl+Enter ile bize bildirebilirsiniz.

Yazım Hatası Bildirimi

Renkli kısım rapor edilecek: