Karabatak (Quagmire)

Quagmire, kabusun Daedrik Prensi Vaermina tarafından yaratılan ve yönetilen bir Oblivion diyarıdır. Kabusların diyarı olarak da bilinir. Yıldırım çakar ve diyardakilere korkunç bir sahne belirir, ardından bölge daha korkutucu bir hale bürünür… Tam bir kabus mekanı kısaca.
Daha çok ölümlülerin ziyaret ettiği yerdir. Alemin merkezinde bulunan kale sayesinde Vaermina Mundus’a ulaşır ve uyuyan ölümlülerden hatıra, rüya toplayıp yerine kabus ve korku bırakır.
Bu yaşananlar kabus olarak nitelendirilir, Vaermina’nın hafızaları toplayıp yerine kabus bırakması sırasında bu ölümlülerin zihinleri bu diyara yani Quagmire’a ulaşır bir nevi burayı ziyaret eder.

Büyüsel ışınlanma gibi bir şekilde ölümlüler Quagmire’a bilinci açık bir şekilde girebilir. Büyücü Morian Zenas’ın yaptığı gibi. Büyü gücünü kullanarak bilincini açık bırakmış ve Vaermina onun hafızasına kabus yerleştirdiğinde Morian Quagmire’ı bilinçli bir şekilde gezebilmiştir.
3Ç 433 yılındaVaermina’nın eserlerinden biri olan Vaermina’nın Küresi büyücü Arkved tarafından çalınıp Cyrodiil’deki Nibenay Havzasına getirmiştir. Bu şekilde Quagmire’daki kaleyi de Nirn’e getirmiş oluyordu. Bir diğer yaşanan gelişme ise 4E 201 yılında Dawnstar şehrinde Yozlaştırma Kurukafası adındaki asanın varlığı bölge halkının uykularını mahvetmiş halk uyuyamaz hale gelmiştir.