Kara Eldiven

Orjinal ismi: The Black Glove

Çeviren: Ömer Vatansever

 

Hızlı ve çeviktir Morag Tong. İlerlerler sessiz ve görünmeden. İlüzyonlar taşırlar avı yönlendirmek için. Yakından ve temizce vururlar kısa kılıçla, ya da uzaktan ve güvenlice fırlatırlar isabetli oklarını. Hafif zırh korur onları hasardan ve akrobatik disiplin görülmeyen ve bakılmayan yollar bulur onlara. Bu erdemler sende var mı? Öyleyse, belki de, andın ve hizmetin Morag Tong’u memnun eder.

Dostların ve ziynetin var ama gidecek bir yerin yok mu? Gülüyor ve ağlıyor, lakin artık hissetmiyor musun? Bu maskeleri mi takınıyorsun? Öyleyse, belki de, andın ve hizmetin Kara Eldiven’i memnun eder.

Avcının kanı ve avın kanı. Saklının hazzı ve arayanın hazzı. Gözün kanı ve kapının kanı. Yaşayanınhazzı ve ölünün hazzı. Bu şeylerle bir misin? Öyleyse, belki de, andın ve hizmetin Mephala’yı memnun eder.

Andını içmek ve hizmetimize girmek için, layık olan, gelenek gereği görülmeyen ve bakılmayanlarda yaşayan Büyüküstad’ı aramalı – Vivec Şehri’nin mücadelenin kanı ve hayatın suları arasındaki köşelerinde.