Jyggalag

Üçüncü Çağ’a kadar Tamriel’da, Düzen’in Daedrik Prensinin adından fazlası bilinmiyordu.

O, Düzen Rahipleri’nin obelisklerden çağırdıkları, kendi Düzen Şövalyeleri’ni yönetirdi.

Aynı zamanda çok keskin bir tahmin gücü vardı. Öyle ki kütüphane görevlisi Dyus’a göre; Daedrik Prenslerin yaptığı her olay, her ölüm, her doğum, Tiber Septim’in yükselişi , Numidiu vs. her şey kesin tahmin formülleri ile önceden kütüphanede bulunuyordu.
Diğer Daedrik Prensler onun bu gücünden korkup onu kıskandılar. Böylece Prensler, Düzenin daedrik prensini Sheogorath olarak yaşaması adına lanetlediler ve en nefret ettiği şeyi vücuduna koydular: deliliği.

Sheogorath kütüphaneyi bulduğunda mantık yoluna karşı çıkarak, kütüphaneyi yakmıştır. Fakat tüm bilgileri yok etmekten korkarak Dyus’a ölümsüzlük verdi ve böylece Jyggalag’ın sırları saklanacaktı. Sonra Dyus’u bir hapishaneye kapatıp ölmesini yasakladı.
Yine de, her çağın sonunda Shivering Isles’ı deli olan ikinci kişiliğinden kurtarmak şartıyla kendi esas formuna dönmesine izin verildi. Bu olay Greymarch olarak da bilinirdi. Bir kez başarılı olunsa da, o tekrar Sheogorath’a dönüştü ve döngü yeniden başladı.

Üçüncü Çağ’ın sonlarında, Greymarch’ın şafağında, Sheogorath’ın Şampiyonu’na yalnız başına Düzenin tanrısını yenmesi, Sheogorath’ın Diyarı Greymarch tarafından ele geçirilmeden o’nu durdurması için bir şans verildi. Bu, Jyggalag’ı lanetinden kurtardı ve onu esas formuna döndürdü. Kahraman’a Shivering Isles’daki Sheogorath’ın yetkisi verildi. Bu daedrik prensin Shivering Isles’ı geri almak için bir girişimde bulunup bulunmadığı bilinmemektedir.