Jorunn the Skald-King

Gençliği

Jorunn, Kraliçe Mabjaarn Flame-Hairn tarafından dünyaya getirilen ve büyüdüğünde Ebonheart Pakt’ın başına geçen kişidir. Kendisinden büyük Nurnhilde adında bir kız kardeşi vardır ve taht varisliği konusunda yalnız değildir. Çok güçlü ve güzel bir sesi olduğundan şarkılar söylemiş ve adı Skyrim’in Ozan Prensi olarak konmuştur. Riften civarında eğitim görmüş, Mournhold, Stormhold gibi yerlere gitmiştir, ayrıca Solitude şehrini kılık değiştirerek gezmiştir. Az bir miktar kılıç eğitimi almasına rağmen Tamriel’da gezindiği sıralarda tehlikelerle karşı karşıya kalmış ve kendini savunmayı öğrenmiştir.

Yetişkinlik

Jorunn’un yetişkinlik çağlarında Akaviri ordusu Tamriel’ı işgal eder. Aslında işgal edilen yer Windhelm’dir yani Jorunn ve sülalesinin yaşadığı şehir. Jorunn yaralı halde kıyımdan kurtulmayı başarmıştır lakin ailesi ve şehirdeki insanlar katledilmiştir. Skyrim’in kraliçesi olan annesi ve tahtın bir numaralı varisi ablası Nurnhilde kıyımda öldürülür. Kraliçe Mabjaarn şehrin görülen bir yerinde asılmıştır. Bu olay Jorunn’u derinden etkiler ve intikam almaya yemin eder. Efsaneler Jorunn’un High Hrothgar’a çıkıp Greybeards üyelerinden yardım istediğini ve ihtiyarların, bir sürü masala ve efsaneye kahramanlık eden Wulfharth’ı çağırdığını anlatır. Bazı efsaneler ise Almalexia’nın Wulfharth’ı çağırdığını öne sürer. Gerçek şu ki, kim çağırmış olursa olsun, Jorunn ve Wulfharth’ın ordusu Akaviri ordusunu Skyrim’den kovar. Morrowind’e kaçan Akaviriler, bu kez Mournhold’u yağmalar. Akaviri ordusunu takip eden Jorunn’un ordusu, Morrowind kıyılarında Almalexia’nın Dark Elf ordusu ile Akavirileri kıskaca alır. Sürpriz bir şekilde Argonianlardan oluşan bir falanks birliği de olay yerine gelmiştir. Arada kalan Akaviri ordusu imha edilir, kaçabilenler ise denize kaçar fakat burada da boğularak ölürler. Görevini tamamlayan Wulfharth ise Sovngarde’a geri döner. Bir diğer dikkate değer nokta ise Red Mountain Savaşı’ndan bu yana Nord ordusu ilk kez Morrowind’e girmiştir.

Kısa bir süre önce ailesi katledilen ve başsız kalan Skyrim için tek bir veliaht vardır; Jorunn the Skald-King. Akavir ordusunun yok edilmesinden sonra Jorunn, Windhelm’de taç giyer ve Skyrim’in yeni kralı olur.

Elder Scrolls Online oyununda ise Jorunn the Skald-King karşımıza Ebonheart Pakt’ın lideri olarak çıkmaktadır. Aslında milattan beri birbirine düşman olan üç ırk ittifak kurmuşlardır. Kurulan bu ittifak zorunluluktan kaynaklanmaktadır. Üç ırk, Akavir istilacılarından eziyet çekmiş ve birleşerek istilacıları yok etmiştir.